Jump to content
Slym

Amendat cu 200lei pentru ca a spus un banc cu politisti

Recommended Posts

on:Ma-m gandit sa verific ip-ul disciplinatei si nici macar nu e din iasi :))

off:Acum o luna reveneam de la meciul de fotball de la un vecin si ma duceam acasa pe drum au aparut 5 baieti care au aruncat cu pietre in mine.Incet incet dupa multe pietre in cap am ajuns acasa odata cu mine si ei.Au inceput sa arunce in jeamuri de termopan care ma-u costat o gramada de bani.Baiatul mai mare dintre cei 5 a luat un bolovan si a aruncat in jeam,jeamul sa spart eu mam enervat si am iesit cu pistolul care il aveam si am tras ca sa il nimeresc.La luat in picior dar a avut noroc ca erau cu varf de plastic[arma ilegala pentru romania dar in mexic nu ai problema cu ea :))] a vinit masa,mamaita,tacsu si tataisu si au chemat politie.Politie a vinit m-au luat doar pe mine si pe tacsu in duba ca ala sa dus la spital,ceilalti 4 au disparut.Am ajuns mam ales cu cazier si cu 1 luna.Si el cu ce sa ales nici macar cu amenda ca era minor.Asa ca multa muie romanian police.

Link to comment
Share on other sites

Mda, daca au primit amenda pt asta, in instanta se va anula.

Asa cand eram mai mic, am facut si eu misto de nis gabori, erau la 2.5 metri de mine, erau cu 2 tovs, si cu fata catre tovs, am strigat "Ce prosti cu basca!"

Ei evident, ne-au zis apoi "Bai baieti ia veniti incoa", ne-au cerut buletinele si la intrebarea "Am facut ceva?" nu aveau cum altfel sa ne raspunda dc "Nu, Control de rutina" ;)) ...si daca spuneau tulburarea linistii publice legea e ca se incadreaza aici doar sunetele mai mari de 16 db, intre anumite ore, pe langa faptul ca mergeam in instanta si nu aveau cum sa dem ca am strigat cu mai mult de 16 db nici ora nu era in intervalul orar... ;)). Ce puteau spune altceva, atata timp cat eram cu fata la amicii astia 2, era o adresare directa, o discutie privata, iar dreptul la opinie e garantat prin constitutie, drepturile omului and stuff ;))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...