Jump to content
Guest Nemessis

[Bani online] Tizo.ro

Recommended Posts

Guest Nemessis

Cum functioneaza Programul Afilieri?

Programul nostru Afilieri permite tuturor sa promoveze Tizo prin plasarea unui anunt (banner, panou de cautare sau link) pe site-ul lui/ei. Cand un vizitator da click pe banner sau foloseste panoul de cautare si apoi se inregistreaza pe Tizo, el devine Afiliat. Vei primi 5 RON pentru fiecare utilizator inregistrat, plus 5 RON pentru fiecare utilizator care si-a activat integral contul.

Cine poate devenii Partener Tizo.ro?

Oricine: detine un site interesant, este inregistrat pe Tizo.ro si are contul activat complet.

Cum sa devii partener Tizo.ro?

Inregistreaza-te ca un Afiliat al programului nostru.

Asteapta verificarea contului si a site-ului.

Creeaza un bannner, panou de cautare sau text link si plaseaza-l pe site-ul tau.

Asta este tot!

http://tizo.ro/ap/

====================

Varianta simpla:

Teoretic ceea ce aveti e facut e sa va puneti prietenii sa intre pe tizo.ro (apartine de aukro deci nu e un site teapa), si sa isi faca un cont pe care sa il confirme prin sms-ul primit de la site. 1 prieten = 10 lei. La 10 prieteni deja puteti scoate milionul vostru.

Varianta legala dar mai putin simpla:

Promovati exact sistemul lor de afiliere si nu site-ul mama. Nu scrie nicaieri in regulament ca nu aveti voie sa faceti asta. Faceti reclama agresiva la faptul ca se pot castiga bani instant folosind acel sistem de afiliere.

Varianta ilegala:

Creeati un site nou care le ofera oamenilor posibilitatea de a castiga ceva moka. Aceste persoane trebuie sa isi completeze datele personale si nr de telefon. Folositi-va de toate aceste date pentru a le creea voi conturile pe tizo.ro (socksuri romanesti necesar). Hai sa detaliez:

1. Domeniul vostru va fi tizo.freehost.com (e doar un exemplu). Nu folositi acest domeniu pentru a va inregistra ca afiliat pe tizo.ro/ap.

2. Pe acest domeniu se vor gasi 2-3 pagini de prezentare a unui produs pe care oamenii il pot castiga gratuit, gen free iphone.

3. Pentru a putea castiga produsul respectiv fiecare trebuie sa isi completeze datele personale (nume, prenume, adresa, nr. tel.).

4. Toate aceste date le veti folosi chiar voi pe tizo.ro pentru a creea un user nou sub linkul vostru de afiliat (aveti nevoie de socksuri romanesti).

5. Introduceti pe tizo.ro numarul de telefon al persoanei/victimei ce a trimis datele personale.

6. Victima va primi codul de activare printr-un sms venit de la TIZO (e din 8 cifre).

7. Victima va baga acel cod pe tizo.freehost.ro in ideea ca e sms-ul primit de la site-ul vostru teapa.

8. Voi confirmati contul nou creat folosind codul de confirmare trimis de "victima".

9. Ati castigat 10 ron.

10. E nevoie sa va miscati cat mai repede in clipa in care cineva isi introduce datele personale pe site-ul vostru pentru a fi sigur ca o sa va trimita si codul de confirmare primit prin sms.

Mare grija la cum creeati paginile de prezentare. Daca va folositi de numele TIZO si firma va face o verificare telefonica, victimele or sa poata confirma ca intr-adevar s-au inregistrat pe tizo. Ca e vorba de alt tizo e partea a doua.

Cititi si tizo.ro/ap/ap_rules_new.php

Link to comment
Share on other sites

cum scrie acolo. si eu m`am minunat de cate chestii trebuiesc trimise :)) scrisori, contracte, copii..plm. tie ti`au dat si aia 5 lei pt activarile complete? adica aia care au bagat nr de tel? mie nu. in plus, nu raspund la mail`uri. le`am trimis 2 legate de doua subiecte diferite si nu au raspuns :)

Link to comment
Share on other sites

oare sunt seriosi ? eu am deja ceva banuti in contu ala... era mult mai ok sa-i poti pune direct pe card

Imi poate explica cineva urmatoarea chestie ?

Pentru a face o retragere in numerar sau pentru a transfera fondurile castigate prin intermediul Programului Afilieri, trebuie sa emiti o factura/nota de plata pentru Aukro Romania S.R.L si sa retragi suma dorita folosind "Rezerva o suma pentru retragere" la Bilantul contului si plati (optiune disponibila dupa incheierea perioadei de plata intre primele 7 zile ale lunii).

Va rugam sa retineti ca acceptam plata numai in RON.

Momentan nu am optiunea ''rezerva o suma pentru retragere'' mi-am facut contu acu 2 saptamani,trebuie sa astept pana trec primele 7 zile din luna urmatoare sau.. ? :|

Edited by Blue86
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...