Jump to content
fLr^

A facut cineva Cisco?

Recommended Posts

Salut, eu le-am facut acum 4-5 ani, deci nu mai stiu care sunt preturile actuale. Chestia sta in felul urmator:

-te duci intr-o academie, platesti 600 de lei pentru training+examen (daca ai urmat o academie, primesti discount de 70% la examen)

-iei cursurile de pe torrente si vrei sa platesti doar examenul, e undeva la 500 de lei (deci iesi cu 15% mai ieftin)

Eu le-am facut pe toate in academia Cisco din UPB si ti-as recomanda sa platesti cursurile, pentru ca instructorii iti vor arata multe lucruri practice care nu se gasesc in curriculum, plus ca ai sansa sa mai vezi si niste echipamente reale, nu numai Packet Tracer si Dynamips.

Link to comment
Share on other sites

Salut, eu le-am facut acum 4-5 ani, deci nu mai stiu care sunt preturile actuale. Chestia sta in felul urmator:

-te duci intr-o academie, platesti 600 de lei pentru training+examen (daca ai urmat o academie, primesti discount de 70% la examen)

-iei cursurile de pe torrente si vrei sa platesti doar examenul, e undeva la 500 de lei (deci iesi cu 15% mai ieftin)

Eu le-am facut pe toate in academia Cisco din UPB si ti-as recomanda sa platesti cursurile, pentru ca instructorii iti vor arata multe lucruri practice care nu se gasesc in curriculum, plus ca ai sansa sa mai vezi si niste echipamente reale, nu numai Packet Tracer si Dynamips.

Eu am fost la IT essentials si IT Essentials Advanced am dat 400 de RON si ce sa zic iti da un cont si inveti de net de pe site-ul lor de acasa.

La examen il dadeam cu grupa la scoala ,este dat online tot de pe site-ul lor

si ce sa mai zic sunt cateva laboratoare...adica la unul inveti sa instalezi windows-ul,la altul demontezi complet un calculator si apoi trebuie sa-l montezi la loc ,si ce sa mai zic iti mai vorbeste de securitate si de routere si vreau sa continui anul acesta cu CCNA care e legat de networking

Edited by Alexander33
Link to comment
Share on other sites

Si eu as vrea sa fac CISCO in TM dar din cate am auzit este vre`o 2000 si ceva de RON deci.. deocamdata stau pe tusa.

Cat despre faptul daca se merita sau nu.. eu unul cred ca se merita, pe langa faptul ca inveti o groaza despre retele te ajuta foarte mult cand il precizezi intr-un CV.

Rog pe careva daca are informatii despre CISCO in Timisoara sau care a urmat cursul in TM sa mai precizeze ceva detalii si cum putem afla mai multe.

Ms anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...