Jump to content
adonisslanic

[Know their nick] Nemessis

Recommended Posts

Nemesis - Wikipedia Nemesis (grec. ???????, numit? ?i Rhamnusia) era, în mitologia greac?, zei?a r?zbun?rii care pedepse?te crimele, conservând ?i supraveghind ordinea ?i echilibrul în univers sub raportul moral, prin cânt?rirea riguroas? fericirii ?i nenorocirii umane. La Homer, numele comun ??????? are sens de justi?ie divin?: la origine, ??????? înseamna "a împ?r?i (echitabil)", sensul fiind legat de distribuirea egal? a ?ansei ?i ne?ansei, deoarece dereglarea propor?iei între noroc ?i ghinion nu r?mânea nepedepsit?.

Interesanta e si faza ca "Romanii au preluat cultul grec pentru Nemesis (uneori numit? Pax-Nemesis), transferând asupra ei atributele zei?ei locale Fortuna, devenit? patroana generalilor imperiali ?i a gladiatorilor."

Intrebare: A fost o coincidenta faza cu Paxnwo si Nemessis sau sunteti prieteni buni si v-ati gandit sa va legati prietenia si mai frumos cu aceste nickuri care au o oarecare legatura una cu alta? ar fi chiar kewl faza....

Edited by adonisslanic
typo
Link to comment
Share on other sites

inainte eu eram pax , dar de cand pax a devenit pax eu ne mai putand fiind pax m-am axat pe altfel de pax , luand logic si cronlogic aparatia lui pax a fost inainte de a fi el Pax de Pax , deoarece nici Pax de pax nu stia de el si pe ce lume traieste . Pax fiind smecher si-a adautgat Nwo dupa el , luand o mare sarcina asupra lui , nwo provenind din latinescul "Wandam Never Day " , el fiind Pax de Pax a schimbat Prefixul punand Wandam dupa Never si la day a adaugat 0 rezultand 0day ( foare cunoscutul prefix din ziua de azi ) si uite asa a aparatu prefixul 0day .

In concluzie PaxNwo e un fel de Wandam care Never Day !

PS: nu va chinuit sa descifrati ca nici eu nu am inteles ce am scris =))))))))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...