Jump to content
just-for-funn

Propun!

Recommended Posts

scuze ca ii fur topicul dar am eu o alta idee.

Din moment ce acest forum este orientat catre hack-ing si securitate, nu mai bine punem un mic test la creerea contului pentru a indeparta pe cei care isi fac cont doar pentru a cere un tutorial de "spart parole de mess" ??

Un test gen Hack this site sau asemanator, (doar primele 2-3 nivele) Astfel cei care sunt interesati sa invete ceva vor continua, cei care vor intra doar sa caute stiu eu ce troian sau program de spart parole nu vor reusi :)

le: ok. Am inteles. Totusi ideea asta nu o vazusem la propunerile respective(posibil totusi sa ma insel) de aia am propus-o :P

Edited by nedo
Link to comment
Share on other sites

@nedo Plus ca este adevarat ca unii sunt mai prosti...

Dar gandeste cum altcumva ar trebuii sa invete..de unde?

Mai sunt si baieti care chiar vor sa invete si asculta de sfaturi and shit.

Daca imi spui ca nu te-ai intrebat la inceput cum sa spargi parola...la ceva , orice te killeresc :)))

Biinteles ca mai sunt si aia care vor sa sparga id-u de mess fara sa invete nimic fara sa aiba habar ce face un program anume...

Link to comment
Share on other sites

@prodil89 : da ai dreptate totusi cineva care vrea sa invete ceva, are un pic de initiativa. Corect? Nu cred ca e foarte complicat sa cauti o parola in sursa unui html :P

Si nu, nu imi aduc aminte sa fi dorit asta, de cand ma stiu am avut inclinatii mai corecte ca sa zic asa, anti cheaturi, anti hack-uri, security freak chestii din astea, nu prea m-a pasionat spartul parolelor :P, si sincer nici acum, dar am vazut ca pentru a stii cum sa te aperi trebuie sa stii cum poti fi atacat :P. Oricum ca sa nu mai lungim un topic care nu prea are utilitate, zic eu ca se poate da close, i s-a dat un raspuns lui just-for-funn, si mi s-a dat un raspuns si mie :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...