Jump to content
cosmin49

Cum sa devii hacker

Recommended Posts

@Benz - tocmai ai oferit cea mai proasta idee posibila despre lume ... ai vrut tu sa spui ceva acolo dar ti-a iesit rau, da rau de tot. Daca te lasi catalogat si condus de lume...atunci nu ai rezolvat nimic.

Oricum lumea asta a calculatoarelor s-a degradat rau de tot in sensul ca in ziua de azi asa peste noapte toti au devenit hackeri si crackeri si mai stiu eu ce.... de cand au cont de filelist si isi instaleaza singuri windowsul...care ajunge sa tina maxim 1 luna. Si se mai cred si mari zmei, imediat te contrazic cu cunostiintele lor vaste.

Totul trebuie luat simplu si logic... daca eu folosesc un program facut de altul, inseamna ca ala ii mai bun ca mine si din principiul meu il pot numi asa hacker pentru ca a creeat ceva... si ii acord respectul meu.

Tu nu ai priceput o chestie simpla si nici nu prea intelegi limba romana: "Poti tu sa fi mama hackerilor, daca lumea te vrea prost, prost ramai!" - Tu personal poti sa ai extrem de multe cunostinte, nu contest acest fapt, NICIDECUM nu am spus ca sa te lasi condus, asa cum insinuezi tu, am spus ca POTI SA AI, dar - DAR - Daca lumea vrea ca TU sa fi PROST, NU ai cum sa te pisi contra vantului!!!

Si nu inteleg o chestie, ai impresia ca daca nu te lasi catalogat de lume rezolvi ceva? Ce rezolvi? Eu iti demostrez simplu ca tu nu rezolvi absolut nimic. Traiesti exact dupa parerea si viziunea lumii, lumea compusa din mine, din tine, din restul. Actiunile tale, care cuprind fapte, vorbe, imagini vizuale/auditive/olfactive si ce o mai exista, influenteaza modul in care tu esti perceput de catre 'lume', lumea reprezetand OAMENII.

Daca OAMENII, o mare majoritatea a lor considera ca tu esti un dobitoc, iar eu si cu altii nu credem acest lucru, noi nu o sa putem combate niciodata faptul ca tu esti dobitoc, asta pentru simplul fapt ca aia mai mult domina, e un fel de instinct de supravietuire, iar ca sa schimbi cursul acestui 'fluviu' trebuie sa faci ceva cu adevarat remarcabil, ca majoritatea aceea sa vada in tine ca defapt tu nu esti un dobitoc, esti si tu unul de prin ei, esti unul care 'CEVA'. 'Ceva'-ul ala in capul lor insemanand sa fi un cocalar , de exemplu, sa fi un tigan borat cu dorinta de a suge puli pe 5 euro si asa mai departe.

Asa ca ideea mea o sustin: Inainte esti om, dupa acumulezi cunostinte

Restul cum esti catalogat, cum esti vazut, cum ti se poate 'spune' sunt doar iluzii, chestii ipotetice. Pana sa te identifici intr-o societate ca cineva, ca un 'hacker' trebuie sa fi si cunscut, iar daca vrei sa faci lucruri nasoale, nu prea vrei sa fi cunoscut, deci nu va stii nimeni vreodata ca tu ai fost 'hacker' ci pur si simplu acel simplu om 'makingston'.

Gata cu teoriile, mie sila sa continui. Daca ai prins ideea bine, daca nu, la fel de bine.

Salut.

Link to comment
Share on other sites

Tu si cu conceptia ta total aiurea, invata sa te exprimi si fara sa fi fustrat si sa folosesti Caps Lock-ul + ca ma si ataci dar...

am spus ca POTI SA AI, dar - DAR - Daca lumea vrea ca TU sa fi PROST, NU ai cum sa te pisi contra vantului!!!
Arata-mi si mie unde ai folosit cuvantul dar in primul post. Ai fi bun in politica...asa sari de la un subiect la altul de numa... ba cu hack-ul ba cu vremea ...
Actiunile tale, care cuprind fapte, vorbe, imagini vizuale/auditive/olfactive si ce o mai exista, influenteaza modul in care tu esti perceput de catre 'lume', lumea reprezetand OAMENII.
Aici ai punctat bine : faptele influenteaza modul in care esti perceput. Bun, dar mai jos iar te-ai contrazis...
trebuie sa faci ceva cu adevarat remarcabil, ca majoritatea aceea sa vada in tine ca defapt tu nu esti un dobitoc, esti si tu unul de prin ei, esti unul care 'CEVA'

Tu trebuie sa intelegi un lucru...ori esti dobitoc ori nu esti..., nu poti fi dobitoc pentru 70% din lume si geniu pentru 30% din lume... cum ai spus undeva mai sus, actiunile tale te definesc. Si pentru tine ca sa nu mai uiti...majoritatea este reprezentata de omul de rand...

Si nu inteleg o chestie, ai impresia ca daca nu te lasi catalogat de lume rezolvi ceva? Ce rezolvi? Eu iti demostrez simplu ca tu nu rezolvi absolut nimic

Hai ca asta-i de-a dreptul comica... Te rog demonsteaza si mie...chiar sunt curios.

Sa iti spun o treaba..., in astfel de situatie sunt 2 feluri de oameni...:

-cei care accepta sa fie facuti prosti si chiar daca nu sunt, devin ...pentru ca se lasa influentati... la inceput il face unul prost, apoi il face si al 2 si tot asa pana este catalogat ca si prost.

-si mai sunt cei care nu accepta sa fie facuti prosti... eu nu accept sa fiu facut, pentru ca stiu ca nu sunt si chiar daca nu stiu un lucru, il invat dar nu suport ca cineva repede sa ma catalogheze, astfel imi demonstrez si mie ca nu sunt, celui care m-a jignit dar si celor din jur...

Trebuie sa alegi...ori te lasi condus ori incerci sa conduci sau macar sa fi tu insuti, pentru ca pana la urma tu iti construiesti propria viata, sa nu crezi ca lumii din jur ii pasa de tine... sau daca te duci tu se opreste lumea... nicidecum, tu sa iti faci treaba, sa traiesti linistit, daca poti fara sa-ti pese de lume dar sa nu te lasi injosit de oricine.

Oricum, hai ca deja si eu am deviat de la subiect si nu-i frumos...

Eu am incheiat, salut.

Edited by makingston
Link to comment
Share on other sites

Daca ai cunostintele necesare poti fi ce vrea p**a ta ... in ori ce domeniu vrea p**a ta, cam asta e si a fi hacker, a avea cunostinte si a le folosi, vi tu aici in plm cu referate d`astea ... :-j ce vrei mai simplu de atat ... mai bine veneai in plm cu un tutorial cum sa fac un banner, era mult mai interesant si poate primeai si un like sau rep .

Edited by just-for-funn
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...