Jump to content
begood

Turnul Eiffel, catedrala Notre Dame, Turnul Londei, tinte Al-Qaeda?

Recommended Posts

Teama de atacuri teroriste in Europa creste la un nivel alarmant, dupa ce si autoritatile americane si-au sfatuit cetatenii aflati pe continent sa fie prudenti.

Infricosator este ca tot in aceasta saptamana am aflat despre atentate dejucate in Franta, Germania si Marea Britanie.

Intr-un comunicat publicat in urma cu doar cateva ore, Departamentul de Stat ii pune in garda pe sutele de mii de americani aflati in Europa cu afaceri, la studii sau de placere. Autoritatile avertizeaza in legatura cu riscul producerii unor atentate marca Al-Qaeda si ii sfatuiesc pe cetatenii lor sa fie "atenti", in special in locurile publice. Cu toate acestea, nu interzic, formal, deplasarile.

Informatiile adunate in ultima vreme par sa contureze posibilitatea unor atacuri in stilul celor de la Mumbai de acum doi ani, care au facut aproape 170 de morti. Scenele care au indoliat India s-ar putea repeta, de aceasta data intr-unul sau in mai multe orase europene, pe care cei in Statele Unite nu le-a identificat. Insa modul de operare este clar: "un grup de atentatori inarmati care dau lovitura in mai multe locuri ."

Pana acum, anuntul nu pare sa le fi schimbat planurile americanilor aflati la Paris, Roma sau Berlin.

Expertii cred ca daca va ramane in vigoare, avertizarea ar putea da o lovitura incasarilor din turism. O astfel de alerta din partea autoritatilor americane va avea un impact puternic asupra economiilor europene si va afecta in special sectorul transporturilor si turismul in regiune. Numai in Marea Britanie, turistii americani cheltuiesc mai mult decat orice alta categorie.

Turnul Eiffel, catedrala Notre Dame, Turnul Londei, tinte Al-Qaeda? - Stirileprotv.ro

Link to comment
Share on other sites

Bai baietzi ba ;( voi nu prea intelegeti jocu de aici. faza cu Ben Lan Den. :< iti dai seama, acest "BEN LAN DEN" ataca nus ce cacat din america, si americanii se duc peste "TARA" lui, numai stiu care e IRAK SAU AFGANISTAN. il pun pe acest "BEN LAN DEN" sa atace ceva, ca sa aibe ei motiv dupaia. Nu stiu unde zicea cineva ca BEN LAN DEN e agent FBI ;p Americanii sunt smecheri mari, dar sa vina in Romania, ca aici is si mai mari =))

Link to comment
Share on other sites

Si care a fost partea din care ai dedus ca noi nu am inteles :S

Teroristii au fost inventia americaniilor , a fost o scuza pentru "cucerirea" unor tari odata cu cucerirea unei tari au inceput sa apara teroristii adevarati furiosi ca tara mama a fost invadata...din nimic , pentru ca asa a vrut muschii lor.

Daca sunt in stare sa faca ce au facut pe data de 11 septembrie 2001 ganditiva ce altceva ar mai putea sa faca.

Link to comment
Share on other sites

Intodeauna c-ei care se considera buni sunt rai, asa a fost din totdeauna.

Eu consider ca cineva/cativa conduc/e aceasta lume.E ca in filme , o masa rotunda cu 3-5 oameni care compun planuri si dezbat anumite chesti..Fiecare chestie e facuta cu un anumit motiv..."D-am jos o cladire,dar stim ca asa ii punem la colt.."Toti cred, gata ca daca s-a ales basescu presedinte e rau sau nustiu ce prostie..traba e ca si daca alegeam alti tot aceasi mancare (stricata,cu viermi) era,tot acelasi om ne conducea doar ca cu alta fata..asa este pentru ca asa am fost noi proiectati ,cu abilitati speciale..

Link to comment
Share on other sites

Naaaaaaaaah.....te inseli amarnic daca crezi ca ei actioneaza gen "smaller worst for the greater good"

Astia sunt oameni care fac totu pentru putere pe glob...

Poate ti se pare prea socant ca sa crezi...dar asta este adevaru.

Crezi ca au omorat oameni ca sa "lupte pentru libertate" ? Este o prostie.

Au facuto doar ca sa castige putere pe glob...nici macar nu mai este vorba despre bani.

Ei au banii pe care nimeni nu ar mai putea sa aiba...acum ei vor control DEPLIN.

Deci pe scurt le doare in CUR de lume...tot ce vor ei este puterea.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...