Jump to content
unqfester

ce a fost inainte si ce e acum

Recommended Posts

ce vreti ma ...se schimba vremurile... acum nu oti vrea sa bem inca de la tec ? sau sa vorbim la 3310 ?

evoluam...ne modernizam... daca sunteti asa nostalgici si ziceti ca era bine ... de ce va uitat la lcd samsung ? folositi tv`u alb negru si fier de calcat cu carbuni...

a fost frumos nu zic...cand ne jucam in fata blocului si dupaia rupeam tec`u in doua...sifon etc :D dar am crescut...am evoluat..vremurile s-au schimbat..

nu putem sa cerem la noua generatie sa traiasca in trecut...

Link to comment
Share on other sites

Nu mi se pare relevant .

Oricum ,ca idee , imi aduc aminte cu placere de iaurtul ala la pahar de sticla sau borcan ce plm era . Bun rau :))

Si banane crude ,le coceam in ziar ,la intuneric in lada :))

waaaaaaaaaa...n`ai avut abtipilde pe sifonier cu masinile de la guma turbo ? :))

am un tovarash....din cauza la abtipildele alea nu isi schimba sifonieru

Link to comment
Share on other sites

Aveam si cu brenda , brendon si cine plm mai juca in beverly hills 90210 ,dar astea deja erau dupa '89 . Fumam more mentolat si kim tot mentolat ,la bucata bineinteles :)) si beam bere efes pilsen , deja era alta viata .

Adidas torsion si blue jeans "piramida" de la turci , pffff ce viata frumoasa :))

Scoteau Adrian , Generic ,Azur ,Albatros ,ulterior Naste din berceni albume ca pe banda .Ascultam la dublu casetofon in spatele blocului ,ne faceam craci si alergam rokeri si depesari :))

Au scos parazitii albumul " suta" '96-'97 , belea mare - "Imi place vinu sec imi place sa petrec ,la bautura sa ma-ntrec ,sunt ciumec " , il stiu pe de rost si acum .

Mai pleca cate unu pe afara si venea cu marci si ghiuluri d-alea mici , era smecher cine facea d-astea .

Cand am trecut la bulgari prima oara dupa tigari , se auzeau niste trosnituri , lovea bacu' buturugi si noi ziceam ca loveste balene =))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...