Jump to content
IzCreative

Speccy

Recommended Posts

Vara este anotimpul cu cele mai c?lduroase zile, motiv pentru care calculatorul nostru are de suferit, ?i cele mai întâlnite probleme care pot ap?rea sunt de tip hardware, în fond, partea hardware nu este construit? pentru ve?nicie. Aici intervine Speccy - o aplica?ie freeware pentru monitorizarea hardware oferit? de cei de la Piriform.

Speccy ofer? statistici detaliate despre fiecare parte fizic? din calculatorul dumneavoastr?; procesor, plac? de baz?, plac? grafic?, memorie (RAM), hard disk, unitate optic?, suport audio. Speccy vine cu o interfa?? foarte detaliat?, oferind informa?ii despre:

Procesor – marca ?i modelul

Hard – dimensiunea unit??ii ?i viteza

Cantitatea de memorie

Plac? video

Sistem de operare

În plus pute?i s? monitoriza?i cu u?urin?? temperaturile, acestea fiind afi?ate în dreptul fiec?rei componente, sub forma unei mici iconi?e – la ap?sarea acesteia se va deschide un grafic detaliat. De asemenea, selectând din suprafa?a de lucru ramura pentru memorie (RAM), ave?i posibilitatea s? verifica?i sloturile de memorie ocupate, dar ?i cele libere. Speccy este solu?ia perfect? pentru monitorizarea hardware, putând fi combinat? ?i cu alte aplica?ii.

Stiu ca pentru temperaturi mai nou se folosesc Gadgeturi si alte mici prostioare , dar nu prea am incredere in ele , eu il folosesc si imi e foarte folositor .

Download Here !

*Eu nu am downlodat de aici , dar este sigur o sursa buna , este site-ul lor oficial ...

*Sursa : Piriform - Download CCleaner, Defraggler, Recuva, Speccy - Millions of users worldwide!

Edited by IzCreative
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...