Jump to content
IzCreative

CCleaner

Recommended Posts

Cu siguranta foarte multi stiti acest program , dar am sa il pun aici pentru ca mai sunt printre noi si incepatori ( cum sunt si eu de altfel :D ) care poate au probleme cu Pc-ul si nu stiu cum sa le rezolve .

CCleaner (Crap Cleaner) este un utilitar de optimizare a sistemului. Acesta curata fisierele temporare create de Windows si de alte programe, dar si fisierele temporare create de Internet Explorer, cookie-urile si multe altele. Programul realizeaza respectivele operatii extrem de rapid si nu contine adware sau spyware.

Crap Cleaner este un program care va poate ajuta sa faceti curatenie pe calculator, sa scapati de fisierele temporare, de fisierele inutile stranse in timp, urmele navigarii pe Internet, s.a.m.d. Programul poate fi folosit si pentru o verificare a registrilor. Include si un instrument pentru dezinstalarea programelor. CCleaner îndep?rteaz? fi?ierele inutile din sistem, permi?ând rularea mai rapid? a sistemului de operare Windows ?i eliberând spa?iu pe HDD. Programul are ?i o func?ie de "Start up".

Programul va ajuta la optimizarea sistemului de operare, curatand din Windows fisierele nefolosite.

*Sursa : Chip.ro

* Download Here !

Edited by begood
Link to comment
Share on other sites

Este un tool creat de compania engleza Piriform

In multe din aceste tool-uri vin introduse cele mai complexe metode pt file ereasing

Un paper scris de catre Gutman publicat in Sixth USENIX Security Symposium Proceedings anul 1996

Secure Erase utility from the Center for Magnetic Recording Research at the University of California, San Diego

PDF:

Independent%20Data%20Recovery%20Ver14Alrs.pdf'>Recovering Unrecoverable Data

Clearing and Declassifying Electronic Data Storage Devices

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...