Jump to content
Oust

Mici intrebari care nu necesita thread

Recommended Posts

In legatura cu http://rstcenter.com/forum/28329-topicurile-de-la-offtopic.rst#post189265 , m-am gandit sa creez acest thread , daca credeti ca este nefolositor , va rog frumos sa imi dati warn + stergere thread, daca credeti ca este folositor , pentru a numai creea atatea threaduri in zadar, punetil sticky. Multumesc

Cateva reguli de postare (rog moderatorii sa le completeze/modifice dupa caz) :

1. Ca sa nu ajungem la o ciorba de intrebari la care nimeni nu mai stie care - ce raspuns a primit, va rog sa numerotam intrebarile (1,2,3,4,5,6,... un milion )

2. De asemeni va rog sa va abtineti in a adresa o noua intrebare, pana ce intrebarea precedenta nu a primit un raspuns (exceptie o pot face situatiile care reclama raspunsuri urgente).

3. Ar fi bine ca raspunsurile sa fie si ele numerotate. Exp :R1 - adica raspuns pt intrebarea 1 .. etc.

Daca topicul trebuia pus in alta parte, rog un moderator sa ii gaseasca locul potrivit.

* Idee originala de pe alt forum *

Edited by Oust
Link to comment
Share on other sites

hmm cu alte cuvinte

intrebari care nu necesita un thread deobicei se leaga de un thread mai vechi cu "as intreba si eu ceva apropo". Deobicei se taxeaza ca inviere de topic sau ca offtopic pe tematica respectiva.

Intr-un forum ai posibilitatea de a deschide un milion de teme in threaduri diferite sau de a continua intr-un singur thread cu paginile de la 1 la un milion (gen fun stuff) in care lumea nu va citi decat primul sau ultimul post (prea multe pagini=prea mult timp cat sa pierzi si ideea legata de ceea ce citesti) incat nu functioneaza asa ceva.

Sau: intrebarea 1 credeti ca? R1 Da. IR1 = intrebare la raspunsul 1 "da de ce"? RIR1 raspuns la intrebarea raspunsului 1: "pentru ca". CRIR1 contradictie la raspunsul la intrebarea de la raspunsul 1.... neaah!

Link to comment
Share on other sites

In legatura cu http://rstcenter.com/forum/28329-topicurile-de-la-offtopic.rst#post189265 , m-am gandit sa creez acest thread , daca credeti ca este nefolositor , va rog frumos sa imi dati warn + stergere thread, daca credeti ca este folositor , pentru a numai creea atatea threaduri in zadar, punetil sticky. Multumesc

Cateva reguli de postare (rog moderatorii sa le completeze/modifice dupa caz) :

1. Ca sa nu ajungem la o ciorba de intrebari la care nimeni nu mai stie care ce raspuns a primit, va rog sa numerotam intrebarile (1,2,3,4,5,6,... un milion ).

2. De asemeni va rog sa va abtineti in a adresa o noua intrebare, pana ce intrebarea precedenta nu a primit un raspuns (exceptie o pot face situatiile care reclama raspunsuri urgente).

3. Ar fi bine ca raspunsurile sa fie si ele numerotate. Exp :R1 - adica raspuns pt intrebarea 1 .. etc.

Daca topicul trebuia pus in alta parte, rog un moderator sa ii gaseasca locul potrivit.

* Idee originala de pe alt forum *

Iti apreciez incercarea de a scrie corect, se cunoaste. Totusi, ai cateva greseli.

Rescriere:

In legatura cu http://rstcenter.com/forum/28329-topicurile-de-la-offtopic.rst#post189265, m-am gandit sa creez acest thread. Daca credeti ca este nefolositor, va rog frumos sa imi dati warn si sa stergeti threadul. Daca credeti ca este folositor, pentru a nu mai crea atatea threaduri in zadar, puneti-l sticky.

Cateva reguli de postare (rog moderatorii sa le completeze/modifice dupa caz):

1. Pentru a nu ajunge la o ciorba de intrebari la care nimeni nu mai stie cine ce raspuns a primit, va rog sa numerotam intrebarile (1,2,3,4,5,6... un milion).

2. De asemenea, va rog sa va abtineti in a adresa o noua intrebare pana ce intrebarea precedenta nu a primit un raspuns (exceptie pot face situatiile care reclama raspunsuri urgente).

3. Ar fi bine ca raspunsurile sa fie si ele numerotate. Exemplu: R1- raspuns pentru intrebarea 1, R2- raspuns pentru intrebarea 2 etc.

Daca topicul trebuia pus in alta parte rog un moderator sa ii gaseasca locul potrivit.

Link to comment
Share on other sites

Pot crea un filtru ceva sa redictionez toate mail-urile primite de pe adresa mea de yahoo catre o alta adresa de email?

Nu cred ca se poate asa ceva pe un yahoo free. Cred ca numai pe conturile platite se poate iar chestia asta am impresia ca se numeste forwarding.

Filtre poti sa pui dar numai sa directionezi mailurile catre diferite foldere create de tine, deja existente sau in trash.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...