Jump to content
wildchild

Hacker cup

Recommended Posts

am incercat sa decodez adresa aia de o dau ei

{0xFACEB00C>>2 in decimal}@facebook.com si primesc mail de la mailer daemon ca nu exista. Am incercat toate variantele

4207849484@facebook.com

42078494842@facebook.com

NaN@facebook.com si nu merge nici una?

Tu te-ai inscris?

Apropo accepta sa le trimiti executabile, vre-o idee, ceva? :))

LE: am primit mail cum ca au schimbat @facebook.com cu @fb.com astept un rasp de la ei in 4 ore si revin cu un edit!

Edited by phantomas90
Link to comment
Share on other sites

da am incercat cu tot ce zic ei acolo 0xFACEB00C>>2. Sa vad ce vor sa zica cu acel >>2. ca am trimis mail si pe @fb.com si nimic. Si eu am sesiune cand incepe concursul. Daca e facem jumate jumate din proble si le trimitem mai intai intre noi codurile sursa. Ca din cate am vazut e programare simpla, bazata pe algoritmi. Si nu au pretentii la limbaj de programare.

Link to comment
Share on other sites

da am incercat cu tot ce zic ei acolo 0xFACEB00C>>2. Sa vad ce vor sa zica cu acel >>2. ca am trimis mail si pe @fb.com si nimic. Si eu am sesiune cand incepe concursul. Daca e facem jumate jumate din proble si le trimitem mai intai intre noi codurile sursa. Ca din cate am vazut e programare simpla, bazata pe algoritmi. Si nu au pretentii la limbaj de programare.

Deplasarea tuturor bitilor acelui numar scris in hexazecimal cu 2 pozitii catre dreapta. Cu alte cuvinte, acel numar impartit la 4 (2 la puterea 2). Cel putin asa banuiesc, nu stiu despre ce e vorba in acel concurs.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...