Jump to content
Guest Nemessis

Manelisti de manelisti

Recommended Posts

stai ca ma ca zice festivalu de muzica al romilor din romania sau ceva de genu...

adica connect-r se duce acolo ca nu ii mai e rusine ca e tigan si vrea sa arate ca iese la interval cu semenii lui

dar tin minte ca era portorican pana au inceput parazitii sa faca misto de el printr-o melodie

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis
legat despre subiectul asta nu comentez,doar ca eu,sincer ma inteleg mai bine cu tiganii,decat cu romanii...sa stiti ca romanii nu sunt lafel de uniti ca tiganii.

Nici tiganii nu sunt uniti cu tiganii. Cand dau de primejdie uita si de mama si de tata si o rup pe fuga :)

@yceman_yceman - tiganii au mari probleme de imagine si prin muzica cantata de Salam. Muzica lautareasca e o arta, manelele au dus la o pisare masiva pe propria lor cultura.

Link to comment
Share on other sites

Guest Praetorian

Eu sincer l-am auzit live pe Connect-R de foarte multe ori, si chiar are voce, nu e un agarici cu gesturi, etc. De fiecare data cand l-am ascultat, mi-a placut enorm. Daca a acceptat invitatia la festivalul ala, a facut-o pt ca e tigan si nu ii e rusine sa recunoasca asta! Daca ar fi spus NU, apoi cei care se ocupau de "acest eveniment" ar fi spus in toate ziarele: "Mucosu ala ne-a refuzat" - cum ar fi dupa? Prima data recunosti un lucru, apoi te faci ca ploua! Si va canta mai mult ca sigur genul lui, nu manele!

Link to comment
Share on other sites

Eu sincer l-am auzit live pe Connect-R de foarte multe ori, si chiar are voce, nu e un agarici cu gesturi, etc. De fiecare data cand l-am ascultat, mi-a placut enorm. Daca a acceptat invitatia la festivalul ala, a facut-o pt ca e tigan si nu ii e rusine sa recunoasca asta! Daca ar fi spus NU, apoi cei care se ocupau de "acest eveniment" ar fi spus in toate ziarele: "Mucosu ala ne-a refuzat" - cum ar fi dupa? Prima data recunosti un lucru, apoi te faci ca ploua! Si va canta mai mult ca sigur genul lui, nu manele!

Are pe dreacu voce,e un cacat ce il imita pe sean paul in totalitate,e ironic,cum prin `90(sau ceva de genu`) cand o ardea cu racla facea oameni sa strice:"Ridicati o mana sus pentru-o copie!".

Indiferent de nationalitate, un "artist" care se respecta nu are ce cauta langa manelisti. Daca ai devenit din rapper houser esti si mai penibil. Punct.

True.Ex: Nick Kamarera & Mike Diamondz - Thailanda.Si o mai ardea cu zale,doc si altii.Pis pe ei...Daca stii oleac` de engleza si cu oleac` de promovare scoti un hit la cateva minute.

Edited by qbert
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...