Jump to content
luke999

Problema pc

Recommended Posts

Am un pc care nu se vede nimic pe ecran...de vreo 3 luni ma tot fu** ...nush ce sa fac ...ba merge ba nu merge cand cateodata imi arata biosul imi arata cate jumate de bios si se blocheaza...

acuma nu mai arata de loc ....am scos memoria ram si nu se aud beepuri + ca butonul reset e degeaba ....unitatile optice merg perfect dar nu pot intra in bios ca nu se vede nimic pe ecran(negru complet)...Butonul reset am observat ca nu functioneaza(deci unitatea primeste curent si da la tot pcu)va rog spuneti-mi niste sfaturi...sa fie de la procesor sursa sau de la placa de baza mentionez ca placa mea de baza e AM2

Nu lasati comentarii aiurea dar care stiti sau ati mai trecut prin asa cv sfatuiti-ma sau macar spuneti-mi cam ce poate fi stricat din el...ms

Link to comment
Share on other sites

Incearca o alta placa video vezi daca merge sau schimba ramii poate sunt arsi, eu asa am patit nu mi se mai aprindea pc si nu stiam ce are am incercat o alta placa video degeaba pe urma am incercat alti rami si a mers acum incearca si tu

am scos rami si placa video...normal trebuia sa dea beepuri placa de baza ...dar nu da nimic...oare e placa de baza?

Link to comment
Share on other sites

Daca era sursa de vina nu se aprindea pc, placa video e sigur devina poate nu e compatibila sau poate e arsa

Recent am avut si eu aceeasi problema.. 1-daca ia mers pana acum cu aceleasi componente nare cum sa nu fie compatibila placa video.. cel mai probabil ti sa dus pulii pe suflet placa de baza.. daca te hotarasti sa-ti cumperi alta ai grija sa fie compatibila cu ramii cu procesoru ... sa nu iti iei tzapa. ;) bft

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...