Jump to content
juice

Creeaza un fisier foarte mare pana crapa tot :)

Recommended Posts

Deci ideea e sa creez un fisier foarte mare care sa umple spatiul liber de pe hard si sa nu mai poata sufla wingozu :)

Deci sa ne apucam de treaba.

Mai intai avem nevoie de calculatorul din windows in format stiintific. Convertim fisierul care dorim sa-l creez intr-o notatie in hexa. Sa presupunem ca vrem 1 milion de bytes (1 MB)

Introducem 1 000 000 in calculatorul stiintific si avem echivalentul hexa F4240.

Ca sa fie pe 8 biti trecut rezultatul umplem cu 0 inainte - 000F4240.

Deschidem un cmd si scriem DEBUG BIGFILE.DAT. ignoram mesajul "File not found"

Scriem RCX apoi enter , va aparea ceva in genu CX 0000 , sau oricum va avea legatura cu registrul CX ( contor register ). La prompterul obtinut introducem ultimele 4 cifre din valoarea in hexa adica 4240. Apoi ne jucam cu registrul BX , tastam RBX , enter , apoi scriem la prompterul ":" primele 4 cifre din notatzia hexa adica 000F. Apoi W pentru write si Q pentru Quit.

Well done :) am creat un fisier de 1 milion bytes folosind Debug-ul. Bine-ntzeles ca putem crea fisiere oricat de mari , tastand in calculatorul Hexa valoarea in bytes pe care o dorim 100000000 etc :D

Link to comment
Share on other sites

:)) .. ooof doamne .. sa ma ridice cineva de sub birou ... nu mai pot de burta ... Ziceam eu ca mai glumesc .. dar juice asta o face intr`un fel in care .. nu ma mai pot reidica de jos .. de ras

Hai ca dupa tut asta umblam eu de atatia ani ... nush .. ma gandeam noaptea cum dreaq sa fac sa imi blochez windowsu ... nu stiam cum sa imi umplu hardu cu fisiere .. de un milion de pureci ...

Hai ca asta e tare de tot ... juice .. please .. nu mai pune tutoriale d`astea scrise de tine .. nush .. kwerln .. esti de acord?

Link to comment
Share on other sites

Smile) .. ooof doamne .. sa ma ridice cineva de sub birou ... nu mai pot de burta ... Ziceam eu ca mai glumesc .. dar juice asta o face intr`un fel in care .. nu ma mai pot reidica de jos .. de ras

Hai ca dupa tut asta umblam eu de atatia ani ... nush .. ma gandeam noaptea cum dreaq sa fac sa imi blochez windowsu ... nu stiam cum sa imi umplu hardu cu fisiere .. de un milion de pureci ...

Hai ca asta e tare de tot ... juice .. please .. nu mai pune tutoriale d`astea scrise de tine .. nush .. kwerln .. esti de acord?

io nu stiu de ce faci misto :@ deoarce am putea folosi chestia asta sa o punem intr-un virus sau sa facem ceva exploit ;)

Link to comment
Share on other sites

uite cum sta treaba, nu mi-o lua in nume de rau... dak tie unu nu iti trebuie si nu ai nevoie de el, nu mai pierde timpul sa da un reply, ala care are nevoie de el si cine stie poate ii trebuie poate sa puna un thx sau sa intrebe ceva dak nu a inteles cum sta treaba si cum se foloseste sau stiu e ce....

okay ... hai bafta :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...