Jump to content
little123

FearDotCom LAN

Recommended Posts

Serviciul este pentru cei care au o conexiune la internet restrictionata Ex: Scoli, reteaua de internet din caminele studentesti unde sunt blocati torrentii, accesul la anumite site-uri, etc

Este un serviciu public ce ajuta utilizatorii care au anumite porturi blocate de catre ISP sa treaca de aceste blocaje si sa navigheze in voie pe internet. Unele firme de internet impiedica accesul utilizatorilor la anumite programe, limiteaza dimensiunea maxima pe care o poate avea un fisier pentru a putea fi downloadat, interzice accesul la anumite site-uri sau blocheaza accesul la e-mail.

FearDotCom LAN este un serviciu de tunneling prin care se poate trece peste restrictiile impuse de unele firme de internet.

FearDotCom LAN foloseste tehnologia SSH (Secure Shell), adica datele tale sunt criptate si mascate, astfel adminul retelei tale nu va stii ce faci tu prin tunel si vei putea astfel sa ocolesti restrictiile impuse de acesta. Cu ajutorul tunelului poti ocolii restrictii de orice fel, mai putin restrictiile de viteza. Mai mult decat ai banda la internet (ex: 3 Mbps, 4 Mbps, 8 Mbps, 20 Mbps, etc) NU vei putea prinde prin tunel.

Pe tunel sunt permise:

- Messenger

- Download nelimitat de pe site-uri

- Browsing prin tunel - Anonim

- Audio-video streaming

- Torrenti, p2p

- Jocuri in retea etc

Programul il poti descarca de pe unul din link-urile de mai jos

Download:

Link 1 Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!

Link 2 FileShare Download FearDotCom LAN.rar

Link 3 GirlShare - Download FearDotCom LAN.rar

Link 4 Detalii fisier

Link 5 Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!

User: tunnelssh123

Pass: pass123

Acum sper sa fiti multumiti pentru ca v-am facut setarile la program

ATENTIE: Daca aveti un root programul poate fi modificat pentru a va ascunde IP pe net si va puteti sterge urmele lasate in log-uri, nu mai folositi Proxy.

Programul este singurul de pe net care foloseste setarile si pentru root si nologin si tunneling

Foloseste programul pentru a naviga anonim

SURSA: smenaru4u

Edited by little123
Link to comment
Share on other sites

Si daca te conectezi la un alt SSH, ii ia IP-ul aluia? De genul.. imi fac SSH pe un oarecare computer, acasa, si de altundeva ma conectez prin SSH la el. Asta e tot?

Da merge sa te conectezi la orice ssh, root, nologin tot ce trebuie sa faci este doar sa schimbi ip si portul din program, la setari nu trebuie sa modifici nimic

Link to comment
Share on other sites

Da este la fel da trebuie sa faci tu setarile la program si in browser pe cand programu asta are tot facut doar il instalezi si gata intri pe rdp-uri, scan, navigare anonima, poti sa faci tot ce vrei si avantajul este ca daca ai net cu restricti e de nota 10 programul asta

Link to comment
Share on other sites

Da este la fel da trebuie sa faci tu setarile la program si in browser pe cand programu asta are tot facut doar il instalezi si gata intri pe rdp-uri, scan, navigare anonima, poti sa faci tot ce vrei si avantajul este ca daca ai net cu restricti e de nota 10 programul asta

E aceelasi lucru man.. foloseste proxifier numai ca il deschide automat :). Plus ca root-ul pe care era configurat nu mai merge si trebuie setat iar si iar si tot asa.

Mai bine faceai un tutorial despre bitvise + proxifier :P

Ms oricum.

Link to comment
Share on other sites

E aceelasi lucru man.. foloseste proxifier numai ca il deschide automat :). Plus ca root-ul pe care era configurat nu mai merge si trebuie setat iar si iar si tot asa.

Mai bine faceai un tutorial despre bitvise + proxifier :P

Ms oricum.

Contul de la serverul ssh merge, poate nu ai scris tu parola corecta eu am testato si merge, la bitvise e simplu de facut setarile dar la proxifier nu cred ca sti tu sa le faci, programul ocupa si putin si se instaleaza usor ce rost are sa folosesc bitvise cand ocupa mult si trebuie sa fac setarile de fiecare data cand instalez windowsul, asa doar instalezi programul asta il folosesti daca ai root sau un nologin e mai bine daca nu il poti folosi si asa... fiecare foloseste ce vrea

Link to comment
Share on other sites

Contul de la serverul ssh merge, poate nu ai scris tu parola corecta eu am testato si merge, la bitvise e simplu de facut setarile dar la proxifier nu cred ca sti tu sa le faci, programul ocupa si putin si se instaleaza usor ce rost are sa folosesc bitvise cand ocupa mult si trebuie sa fac setarile de fiecare data cand instalez windowsul, asa doar instalezi programul asta il folosesti daca ai root sau un nologin e mai bine daca nu il poti folosi si asa... fiecare foloseste ce vrea

/:) folosesc bitvise tunnelier si proxifier de 3 4 ani si u imi zici ca nu stiu sa-l configurez ? ii mai usor de configurat decat sa intrii pe Y!M. In fine .GJ. Vorba ta..fiecare foloseste ce vrea ;)

Link to comment
Share on other sites

Daca aveti nevoie de viteza mare si stabilitate, va puteti abona la InterWAP (interwap.ro) si sa aveti acces fara restrictii si limite la Internet prin VPN. Orice aplicatie functioneaza prin InterWAP, conexiunea fiind exact ca si una fara restrictii. Cine e din Timisoara (camine) poate plati direct, fara a fi nevoie de PayPal, card sau transfer bancar.

Link to comment
Share on other sites

Daca aveti nevoie de viteza mare si stabilitate, va puteti abona la InterWAP (interwap.ro) si sa aveti acces fara restrictii si limite la Internet prin VPN. Orice aplicatie functioneaza prin InterWAP, conexiunea fiind exact ca si una fara restrictii. Cine e din Timisoara (camine) poate plati direct, fara a fi nevoie de PayPal, card sau transfer bancar.

Am o mica intrebare ai prins ceva cu virusu care l-ai pus pe site interwap.ro ?

Ce sa zic conexiunea la interwap lasa de dorit de multe ori pica si cateva zile, vampix era mult mai bun pacat ca au ramas fara bani sa mai plateasca serveru si au dat faliment :))

La interwap daca te ocupi cu diferite chestii mai suspecte iti blocheaza contul

Link to comment
Share on other sites

Nu mai merge sa te loghezi, cica parola incorecta.

A schimbat cineva parola... Mereu se gaseste cineva mai destept sa schimbe parola ei ce cred ca daca schimba parola gata nu se mai poate recupera ? Daca trimit un mail la cjb adio cont dar nu ma complic pt un amarat de cont, ala care a schimbat parola da dovada de om prost care nu e instare de nimic daca era baiat destept isi facea un cont al lui dar asta e mai sunt si oameni prosti care se dau mari hackeri si in schimb ei habar nu au sa isi faca un cont pe un site

PS: Fac alt cont cand am timp

EDIT: Asta care a schimbat parola sigur e "AlexXutZ" (doar ca nu am dovezi sa il acuz) el era invidios pe cei care ofereau servicii de tunneling si mai baga si cate un virus mic in programe

Eu oricum am server privat si stiu sa fac asa ca pe mine nu ma afecteaza cu nimic, programu l-am facut mai demult pt cineva, putty si proxifier se gasesc pe net eu doar am facut instalu, setarile etc pt cei care aveau nevoie de el

Edited by FearDotCom
Link to comment
Share on other sites

Am o mica intrebare ai prins ceva cu virusu care l-ai pus pe site interwap.ro ?

Ce sa zic conexiunea la interwap lasa de dorit de multe ori pica si cateva zile, vampix era mult mai bun pacat ca au ramas fara bani sa mai plateasca serveru si au dat faliment :))

La interwap daca te ocupi cu diferite chestii mai suspecte iti blocheaza contul

Sa le luam pe rand:

1."Virusul" care era pe site era de fapt un iframe injectat de cineva, care vroia sa isi genereze afisari pe un site. Am eliminat codul respectiv din site si am "astupat" gaura de securitate din site. Nu a fost inserat niciodata voit vroun virus in niciuna din versiunile InterWAP si nici pe website (in soft nu a existat niciodata virusi).

2.Odata cu disparitia optiunii WAP Unlimited de la Orange, Vampix nu mai avea clienti, sau avea clienti care nu plateau, ceea ce nu era profitabil pentru el. InterWAP ofera servicii de tunneling exclusiv prin VPN pentru peste 1000 clienti din Romania (camine studentesti cel mai mult) si peste 500 clienti din strainatate (Nigeria, Italia, Africa de Sud si altele). In Timisoara avem peste 500 clienti care platesc direct la noi.

3.Nu a fost blocat niciun cont InterWAP pana acum pentru activitati "suspecte". In cazul reclamatiilor grave, incercam pe cale amiabila sa solutionam eventualele probleme, iar in cel mai rau caz dezactivam contul.

4.Conexiunea este aproape imposibil sa "pice", in conditiile unei conexiuni de baza (cu providerul) stabile. Sunt 12 servere redundante (in 4 locatii diferite), iar softul se reconecteaza automat pe alta locatie, in cazul in care serverul pe care este conectat are probleme.

5.Nu am nicio problema cu asa zisa "concurenta", daca pot numi asa copilariile gen FearDotCom :) .

Spor la treaba si la cat mai multe reusite de acest gen

Link to comment
Share on other sites

Nu ma mai ocup de mult timp cu programe de genu asta, "FearDotCom LAN" este o versiune publica si free multi se intreaba de ce am facut aplicatia asta de tunneling raspunsul este pe cand ma ocupam eu cu prostii de genu multi imi ziceau sa fac o aplicatie FREE si pana la urma am facut o mica jucarie pt cei care au nevoie si nu ma intereseaza concurenta asa cum zici tu.. e foarte simplu sa fac un program ca al tau sau oferit multi sa faca programul in diverse limbaje de programare + domeniu si host pt reclama si eu sa fac serverele dar nu vreau a fost odata cand se scoteau bani la greu din asa ceva

Pe altii poate ii poti pacali cu virusii tai si cu serveru tau care e online 24/24 dar eu am alta parere si tu sti asta dar sti cum e adevaru il supara pe om

Edited by FearDotCom
Link to comment
Share on other sites

Nu poti multumi pe toata lumea, in niciun domeniu :)

Eu am facut un serviciu profi, care poate fi folosit de oricine vrea viteza si stabilitate. Evident viteza si stabilitate nu poti obtine free. Este aberant sa plateasca cineva cateva sute (sa nu zic mii) de euro sa poata sustine traficul care s-ar face pe un serviciu relativ mic dar free.

Nu pacalesc pe nimeni, cu nimic. La fel ca ine ofer ceva pt public. Totusi daca ai o parere proasta inseamna ca ai utilizat InterWAP. InterWAP este serviciu exclusiv platit de mai mult de 1 an. Te intreb cand ai utilizat ultima oara InterWAP si ce versiune de soft ai folosit? Ca admin e util sa vad atat review-uri pro cat si contra (pentru imbunatatirea serviciilor) :)

Link to comment
Share on other sites

ok eu de ce descarc Infinite.Dreams.-.Sky.Force.SE.176x220 de pe chestile alea de servare ? nu inteleg ce e cu feardotcom lan

aceeasi dilema o am si eu, am descarcat si e cu totul si cu totul altceva ( Infinite.Dreams.-.Sky.Force.SE.176x220.jar ) .... nu prea inteleg nici eu ce e cu feardotcom lan

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...