Jump to content
BGS

LinuxQuestions.info

Recommended Posts

LinuxQS

Este un site infiintat de mine cu menirea de a posta ultimele stiri in materie de Linux si Open Source.

Momentan sper sa ma bucur de suportul comunitatilor romanesti deja am luat legatura cu ei!

Pentru cei interesati : LinuxQS

De asemenea caut si oameni care sa ma ajute cu postatul unui continut unic pe site daca sunt oameni interesati trimiteti mail la admin@linuxquestions.info !

Multa Bafta.

Link to comment
Share on other sites

da Kabron sunt sigur ca ai cautat si mult intelectul tau superior ma uimeste nu ai vazut omule ca am pus sursa articolelor pe care le-am tradus din engleza? si da de acolo m-am inspirat este vreo problema ?

Prietene :) ceea ce voiam eu sa subliniez este :

De ce ar veni lumea la tine pe blog pentru articolele ce apartin celor de la WebUpd8 , incercam sa iti dau un sfat dar cum era de asteptat :) nu ma ridic la nivelul tau .

Nu am eu o problema de unde te-ai inspirat tu , ma doare fix undeva , alta era ideea legata de nume , poate o prinzi mai tarziu.

Link to comment
Share on other sites

Deoarece nu toata lumea cunoaste asa bine limba engleza ca tine prietene in caz ca nu ai vazut este aproximativ acelasi articol IN LIMBA ROMANA LA MINE PE SITE si la ei in LIMBA ENGLEZA si nu am copiat cuvant cu cuvant nici macar nu e copiere e mai mult traducere .

Link to comment
Share on other sites

Deoarece nu toata lumea cunoaste asa bine limba engleza ca tine prietene in caz ca nu ai vazut este aproximativ acelasi articol IN LIMBA ROMANA LA MINE PE SITE si la ei in LIMBA ENGLEZA si nu am copiat cuvant cu cuvant nici macar nu e copiere e mai mult traducere .

Ciudat,alegem un domeniu gen : linuxquestions dar articolele in român? pentru c? mul?i nu ?tiu englez?, in fine ,baft? cu el.

Link to comment
Share on other sites

Guest Praetorian

Ciudat, este ca si tu vorbesti doar ca sa te afli in treaba. De ce forum-ul pe care esti acum, este numit 'rst center' si nu 'centrul rst'?

Simplu, limba engleza are relevanta mai mare in toate domeniile pe internet, chiar si un nume de domeniu.

Note: sunt multi prosti care daca vad ca e un articol in lb eng, ii da X imediat. Atat timp cat sunt putine comunitati (mai bn ar fi un forum, din cate am cititi mai sus e un blog) de genul, este bine venit.

Link to comment
Share on other sites

Ciudat, este ca si tu vorbesti doar ca sa te afli in treaba. De ce forum-ul pe care esti acum, este numit 'rst center' si nu 'centrul rst'?

Simplu, limba engleza are relevanta mai mare in toate domeniile pe internet, chiar si un nume de domeniu.

Note: sunt multi prosti care daca vad ca e un articol in lb eng, ii da X imediat. Atat timp cat sunt putine comunitati (mai bn ar fi un forum, din cate am cititi mai sus e un blog) de genul, este bine venit.

Ai dreptate tinkode : "sunt multi prosti care daca vad ca e un articol in lb eng, ii da X imediat" :)

P.S nu cred c? ai in?eles la ce m? refeream eu

Link to comment
Share on other sites

Cand am vazut numele site-ului, ma asteptam sa gasesc un sistem Q&A sau un board. Dar vad un blog cu stiri. Unde sunt intrebarile?

Un sfat: tradu stirile si da-le drumul pe comunitatile de Linux din Romania deja existente. Mai multi ochi vor trece peste randurile alea.

Doi sfat: baga content original. Atunci primul sfat pica.

Trei sfat: stiri in engleza. Nu pot fii obiectiv. E demonstrat stiintific ca limba influenteaza modul de gandire, si in romana nu poti gandi asa repede ca in engleza. Nu iti cer sa inveti ithkuil.

Dar inainte de toate, sa ne relaxam :-)

Nota bene: Daca iti place sa traduci si vrei sa lasi ceva util umanitatii in urma ta, vezi aici.

Edited by Spock
Link to comment
Share on other sites

Tema asta o folosesc si eu >:P arata mai bine la mine :> :))

Ce as avea de spus:

- schimba tema :)) (glumesc)

- daca tot e linuxquestions, fa o pagina "Ask a question", pune un contact form si vezi ce iese.

- la mine chiar daca e rotut... prindea mai bine in afara si am inceput sa postez si in engleza, urmareste statisticile si vezi ce faci...:)

- la tema se pot face ajustari (majoritatea pt viteza :D)

- fa-ti forum si deschide o comunitate.

6 dim, daca am zis prostii ma scuzati.

ps: daca vrei sa facem schimb de link-uri da-mi pm.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...