Jump to content
bosny

Telefoane publice cum poti sa faci bani. *illegal

Recommended Posts

Intr-un post anterior am povestit cum se poate fura fise din telefoane de afara, acum mai nou sa modernizat si hotul si a inceput sa investeasca pentru a fura mai mult, ideea a fost preluata se pare si la ce sa ajuns. Mai zilele trecute am vazut la tel pe unii care au fost prinsi de catre politie facand cv asemanator.

Despre ce este vb...

Au facut o "companie" in grecia cu un nr de telefon la supra taxa apoi din tari ca elvetia olanda franta spania suna de la telefoanele publice la acel numar timp de cateva zile apoi contul era lichidat.

Acum de unde am dedus eu ca este vb ce accelas lucru, hoti nu se mai multumeau cu ce gaseau in momentul in care se conecta firul, ei bagau fise pana la 500 euro sau cat suporta telefonu iar dupa terminarea convorbiri lipeau firu si scoateau bani inapoi iar prin accesarea nr cu supra taxa contul se incarca.

Relativ suma este mica 500 euro dar daca o face 20 de persoane de 10 ori pe zi .... :)))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...