Jump to content
G3o

Shell pe gratis

Recommended Posts

Primul pas e sa descarcam programul putty.Dupaia il executam si acolo la "Host name(or ip adress)" scriem "ssh.unhandledexceptions.com"(scriem fara ghilimele).dupaia dam enter(lasam peporul 22 al ssh).O sa va dea sa scrieti un user voi scrieti "newuser"(fara ghilimele) si la parola la fel ca la user scrieti!!!!Si de aici o sa va dee sa creati userulsi va-ti facut un shell!Hacked by $-Geo-$

Link to comment
Share on other sites

Sad_Dreamer, exact eroarea aia mi-a dat-o si mie inainte sa postez aici, am postat si am spus ca momentan nu merge, dupa ce am postat am mai incercat si mi-a mers, deci try again.. :D..

$-G3o-$ pune-ti aia la semnatura dak te incalzeste cu ceva, :D ..nu prea are sens sa scrii asta in post, poti sa scri ca e descoperita de tine dak te incalzeste cu ceva :D... oricum ms

Pentru shelluri free cautatzi pe google, prima lista care o vetzi gasi:

http://www.ductape.net/~mitja/freeunix.shtml - e destul de buna, pacat ca unele nu mai merg, sau merg in anumite coltzuri ale lumii :D... thx again

Link to comment
Share on other sites

Ca sa reinvii topicul asta...imi poate recomanda cineva un free shell provider functional si care accepta inregistrari fara sa te bage pe nush ce canal de irc sa vb cu ei sau sa trimiti un postcard?

Am nevoie pt un program in java...un fel de bot ce tb sa agregheze niste rss-uri si sa le publice pe un backend in joomla.

Vad ca mai toate de pe liste sunt inchise ca nush ce au facut copilasii pe irc... asa ca daca aveti o recomandare care sa aiba macar portul 80 deschis o astept cu placere :)

Link to comment
Share on other sites

Ca sa reinvii topicul asta...imi poate recomanda cineva un free shell provider functional si care accepta inregistrari fara sa te bage pe nush ce canal de irc sa vb cu ei sau sa trimiti un postcard?

Am nevoie pt un program in java...un fel de bot ce tb sa agregheze niste rss-uri si sa le publice pe un backend in joomla.

Vad ca mai toate de pe liste sunt inchise ca nush ce au facut copilasii pe irc... asa ca daca aveti o recomandare care sa aiba macar portul 80 deschis o astept cu placere :)

Salut,

scuze pt offtopic!

cum faci sa postezi din java in joomla? cu webservice-uri (axis) ?

sau cum faci legatura dinte php si java?

De fapt pe mine nu ma intereseaza joomla... ci vreau sa fac o pagina in php + mysql si datele de-acolo sa le trimit la un prog java (openoffice sdk) sa le prelucrez.

Am studiat s problema webservice-urilor.. daca e sa le trimit cu rest.. de la java la java .. in format json (sau xml) imi ia f mult.. adica raspunsu e cam in 10 sec.. si am nevoie de ceva mai rapid (prin soap iara merge nasol)

iar de la java la php n-am studiat deloc ca nu mi-a iesit nimic... de aceea te intreb

in afara de webservice-uri, intre java si php, ceva integrare mai rapida nu este?

Mersi mult!

Edited by Mircea_an2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...