Jump to content
supertrad

Ce site-uri merg pe .com?

Recommended Posts

Din proprie experienta stiu ca pe un site in limba engleza se castiga de cel putin doua ori mai mult decat pe un site in limba romana cu aceeasi munca.

Vreau sa aud de la voi ce nise mai merg bine pe .com (si nu exista o concurenta foarte mare). Preferabil sa le fi testat, nu din auzite.

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

MazaBoY, cand am zis .com m-am referit la nisele din afara (site-uri in limba engleza - am specificat asta si in post).

LegionerPro, da si chiar il folosesc destul de des. Din cate stiu, nu iti da sugestii cu cele mai cautate cuvinte cheie, ci daca ai tu idee de vreo expresie sau cuvant cu multe cautari, poti vedea cate persoane tasteaza asta pe google si poti obtine idei suplimentare de cuvinte cheie.

Alte raspunsuri (la subiect) sunt binevenite.

Link to comment
Share on other sites

Din proprie experienta stiu ca pe un site in limba engleza se castiga de cel putin doua ori mai mult decat pe un site in limba romana cu aceeasi munca.

Aici cred ca te referi la castiguri din adsense sau ceva de genul asta.Poti sa faci atunci siteuri de nisa cu cpc mare ex forex,loans normal ca in engleza etc.

Vreau sa aud de la voi ce nise mai merg bine pe .com (si nu exista o concurenta foarte mare). Preferabil sa le fi testat, nu din auzite.

Nisele care merg bine au de obicei concurenta extrema,eu as face un site cu tutoriale SEO si as oferi contra cost blasturi scrapebox si xrumer.bineinteles trebuie cumparate programele mai intai :D

Link to comment
Share on other sites

LegionerPro, da si chiar il folosesc destul de des. Din cate stiu, nu iti da sugestii cu cele mai cautate cuvinte cheie, ci daca ai tu idee de vreo expresie sau cuvant cu multe cautari, poti vedea cate persoane tasteaza asta pe google si poti obtine idei suplimentare de cuvinte cheie.

Alte raspunsuri (la subiect) sunt binevenite.

Vi ma contrazici pe mine si dupaia te contrazici pe tine. Pff, varza!!

Si ce au cele mai cautate cuvinte cheie?? vrei nisa sau te bagi intre aia mari?

Esti varza!

Edited by LegionerPro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...