Jump to content

Recommended Posts

Ma numesc Bogdan si sunt din /root/RO.

Am venit aici in urma desfiintarii ISR si sper sa-mi imbunatatesc cunostintele in zonele de interes, si poate odata sa contribui cu ceva semnificativ la aceasta comunitate.

Cunostinte:

-putin html, javascript, sql, python, perl -- nimic la un nivel ce merita mentionat

-nivel mediu sqli: union base, error base(double query), time base

obsesie pentru sql injection in pagini dezvoltate in coldfusion...

-un pic de lfi si rfi fara rezultate deosebite sau metode deosebite

-pasiune pentru header injection(doar la nivel de identificare) inca nu am trecut la exploatare (poate invat de aici sa le exploatez)

Timp disponibil studiu:

- intre doua mese si dupa ora 23...

Mai stau si pe hackersforums, dar mai rar...

Edited by master_of_puppets_jr
Link to comment
Share on other sites

.. se va redeschide peste ceva vreme, intr-un nou format.

Avand in vedere ca majoritatea membrilor de pe ISR sunt acum ?i aici activi, care ar fi utilitatea reactivarii acelui forum? Doua comunitati formate din (aproape) aceiasi useri activi sunt mai puternice decat una ? Vorba aia, parerea mea de neavizat.

ON: Bun venit Bogdane!

Link to comment
Share on other sites

Avand in vedere ca majoritatea membrilor de pe ISR sunt acum ?i aici activi, care ar fi utilitatea reactivarii acelui forum? Doua comunitati formate din (aproape) aceiasi useri activi sunt mai puternice decat una ? Vorba aia, parerea mea de neavizat.

ON: Bun venit Bogdane!

Daca ai gandii mai mult, ti-ai da seama ca "alt format" nu inseamna neaparat alt tip de forum.

Link to comment
Share on other sites

Daca ai gandii mai mult, ti-ai da seama ca "alt format" nu inseamna neaparat alt tip de forum.

Off: SMITH, comentariul meu este STRICT legat de ce spunea @denjacker: "[forumul]

.. se va redeschide peste ceva vreme, intr-un nou format."

Tu rupi din context...si normal ca iese altceva. Plus ca "vorbesti" dupa o pozitie de forta si nu cred ca in situatia de fata este cazul ...

Pana la urma, tu ar trebui sa stii mai bine cum sa gestionezi astfel de situatii... sau ai putea avea rabdarea sa inveti.

No offense!

Link to comment
Share on other sites

Off: SMITH, comentariul meu este STRICT legat de ce spunea @denjacker: "[forumul]

.. se va redeschide peste ceva vreme, intr-un nou format."

Tu rupi din context...si normal ca iese altceva. Plus ca "vorbesti" dupa o pozitie de forta si nu cred ca in situatia de fata este cazul ...

Pana la urma, tu ar trebui sa stii mai bine cum sa gestionezi astfel de situatii... sau ai putea avea rabdarea sa inveti.

No offense!

Ce ai ma? Ce situatii? Ce naiba sa invat? :|

Link to comment
Share on other sites

Prin "alt format" nu ma refeream la faptul ca trecem de la vBulletin la phpBB sau ca schimbam categoriile forumului. Practic inca ne mai gandim daca va mai fi vre-un forum sau nu.. Per total dorim o reprofilare, un alt gen de comunitate .. detaliile se vor afla la momentul cel mai potrivit.

LE: si nu stiu daca membrii vor mai fi aceiasi care sunt si pe RST.. targetul va fi in mare parte altul.

Edited by denjacker
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...