Jump to content
skipper

Baterie mp4 = miros ciudat,efect ciudat asupra omului

Recommended Posts

Acum o ora am gasit prrin casa un mp4 stricat...si m-am gandit sa incerc sa il repar.Nu am reusit, iar apoi l-am luat si l-am aruncat.

inainte sa il arunc am indoi bateria (care ciudat!nu era solida ci mai degraba maleabila).ceva de genul asta

Rezultatele c

Dupa ce am indoit-o ca sa incapa intr-o cutie sa o arunc m-am uitat ca se rupsese pe indoitura si avea in interior mai multe straturi subtiri.

De retardat ce sunt am mirosit foarte foarte scurt.Dupa 10 min am inceput sa simt asa o senzatie ciudata.nu pot sa o descriu...ceva de genul parca eram beat grav,spre pierderea constiintei.De la ce pula mea sa fi fost dat fiind faptul ca avea un miros intepator...Bateria era de 3.7 de 600mAh.

Am vazut pe aici ca a mai fost o faza ciudata,a ajuns cineva la spital de la o baterie de laptop.:-?? sunt confuz

LE:am citit acum ca sunt baterii Li-polymer cu capacitate de stocare mare a energiei electrice :-??

Edited by skipper
Link to comment
Share on other sites

bateria contine acid hidrofluoric,care este extrem de toxic si trebuie sa te prezinti la sectia urgente, iar antidotul este inhalare de oxigen si calciu gluconic. asa ca:mers la urgente pe jos in aer liber,luat sange,perfuzie glucoza+calciu lactat 1 ora. nu va jucati ca e naspa.acidul hidrofluoric ne-neutralizat poate cauza dezechilibre nervoase ireversibile si probleme cardio-respiratorii.

asta iti spune ceva?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...