Jump to content
fulmix

[URGENT] Source C++ Help!

Recommended Posts

De ce nu incerci sa descarci sursa originala? Fiind open source, o gasesti gratis pe net. De decompilat nu o poti decompila, pentru ca ea fiind compilata din c++ (sau ce e ea ca nu m-am uitat) in assembly, nu se pastreaza numele functiilor, variabilelor, etc.

In concluzie, sanse foarte mici sau nule s-o decompilezi.

Link to comment
Share on other sites

Probabil si mai mult ca sigur nu e compilat neaparat in visual c++ 2008, daca e incearca cu visual c++ normal ala din 98, visual c++ 2008 e cu net framework...si nu cred ca e compilat mozilla cu asta:|

Inca ceva...in c++ e o mare diferenta intre compilare, deci informeaza-te bine in ce e compilat, poate ce ai gasit tu e in dev c++ sau rad...etc, nu orice cod c++ merge compilat cu dev c++ de asemenea cu oricare dintre visual c++...etc.

Daca compilarea unu open source iti creeaza probleme ma intreb acum cat habar ai tu despre programare, daca asta iti e problema sa stii ca ar fi trebuit sa stii, e o regula generala.

Eu zic sa te uiti peste ce am zis, poate e o parte din problema sau daca nu chiar asta, bine acum e posibil sa fie si de la vreun runtime care nu il ai up to date, si iti face figuri la build.

PS: habar nu am ince e compilat mozilla.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...