Jump to content
mrsflmrsfl

Cum sa furi carti de credit prin Ddos

Recommended Posts

In mare parte e adevarat tot ce scrie acolo,in afara de partea cu "Faza teribilist? a atacurilor pare îns? s? fi intrat în istorie" acolo e mana altcuiva ,o dam in partea cu sume importante ...sau poate n-am inteles eu ironia #-o oricum e un articol reusit.

( principiul ddos a ramas acelasi de cand au fost scrise cartie de informatica )

Link to comment
Share on other sites

mrsflmrsfl, ai inteles tu ceva de pe acolo, dar jurnalistii de obicei comaseaza informatia intr-un articol. si eu sunt incepator, dar macar citesc bine inainte sa scriu ceva.

Uite aici poti sa vezi cum au facut

stie cineva cum au reusit sa exploateze acea vulnerabilitate? mi se pare cam simplu pentru un site de banca. a fost xss?

Link to comment
Share on other sites

hei, usor, mi-am dat si eu cu parerea. importanta era stirea si puteati sa comentati pe seama ei nu sa faceti posturi punand intrebari stupide.

m-a amuzat ca subiectul era legat de atacuri la baze de date iar astia l-au chemat pe nenea ala de zice a facut legile Internetului in Romania sa vorbeasca el de teroristii de pe net. Mai era si unul de vorbea de dos pe acolo...iar la final se zice undeva "asa-zisii" hackeri.

mai bine faceau interviu cu cineva de pe aici care le putea da lectii de hacking, nu cu teoreticieni ca ei care se baga in seama si vor doar sa-si citeasca numele in ziar. daca ii intrebi cum s-au spart siteurile alea, o dau in balba.

hackerii adevarati ar trebui sa se bucure de mai mult respect, inclusiv in articolele astea scrise de niste neaveniti de jurnalisti.

acum intelegeti?

mersi ripoff si flyhigh, ati fost cei mai intelepti dintre toti. bafta tuturor si pace!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...