Jump to content
noMad

Ce se intampla in backstage, de ce a cazut RST-ul, de ce nu ne inghitim?

Recommended Posts

de prea mult moca te ia cu hai sictir de la stomac, iar cand pune lumea piciorul in prag incepi sa urli, sa scuipi in stanga si ndreapta, si aduci prostul si prea invechitul argument ca vezi domle s ar duce totul de rapa, ca de! nu mai da nimic nimic afara din casa.

multi sunt deja obisnuiti sa primeasca totul ca si cum li se cuvine by default, fara un merci ba prostea, un flit asa drept multumire, macar un gest simplu, trist dar prea putin visibil.

cand iti dai singur cu barda n coaie ar trebui sa ti asumi si un set de responsabilitati, ca doar na! esti mai mult Om si prea putin maimuta rite?

ca de obicei reteta succesului o sa cada in gradina vecinului, iar tu si tu si tu si altii precum, vor fi, veti fi mereu de vina.

/trollinftw.

Edited by SnaK3
Link to comment
Share on other sites

Se ia un topic ca asta, cativa tigani si 2-3 bagaboante, se adauga cianura, apoi se amesteca pana la omogenizare. Se aseaza intr-o tava, se glazureaza cu benzina si se da foc.

Sunt singurul care vede o telenovela (vreo 2 sezoane cel putin) in topicul asta?

Inainte intram si eu din ora in ora pe rst si ma bagam in seama ca musca-n curu calului, dar pana la urma m-am plictisit, si doar citesc. Si sunt sigur ca mai sunt multi asa, insa adminii n-au nicio vina. Daca comunitatea sufera de durere in pula, ce poate sa faca X sau Y?

Hai sa votam pentru anarhie pe rst! :D

Edited by Patrunjel
Link to comment
Share on other sites

un forum care mai nou e plin de copii de 12 ani.

E?ti sigur? V?d c? e?ti aici din august 2010 (vorbesc de contul t?u vechi).

Nu cred c? vorbe?ti în cuno?tin?? de cauz?.

Paradoxal este c? toate topicurile de genul "Se duce de râp? RST-ul" sunt f?cute de persoane întregistrate de cel mult un an.

N-am observat plângeri din partea membrilor veterani/care chiar au contribuit cu ceva. Oare de ce?

Dar s? revenim: nu vârsta medie a membrilor RST este problema. Mereu au fost, sunt ?i vor fi pu?ti care freac? aiurea coatele de tastatur?.

Imi pare rau insa ca ni s-a bagat pe gat un "lider" fals, un lider pe care doar pupincuristii il adora si respecta. Asta nu a fost bine si probabil e greseala lui Neme(o greseala pe care avea dreptul sa o faca). Din pacate noi nu ne putem impotrivi si putem doar sa stam si sa privim cum forumul se duce dracu' si pe buna dreptate, cum unii se spuzesc de la atata pupat in cur. De ce nu ne-ar reprezenta ca "lider" poate AheaD sau pana si Nytro, desi el e putin mai strict pe regulament?

?i nici lipsa unui t?tuc/Lidero Hacka Maximo Cojones Grande al RST-ului nu este problema. Forumul ?sta nu a fost sus?inut niciodat? de un singur om.

Ce pute?i face voi, utilizatorii simpli? Chestii simple, evident: citi?i (c?r?i, tutoriale, loguri de IRC ?i bloguri), testa?i cât mai multe tool-uri ?i tehnologii, scrie?i cod (de?i nu-i musai pentru un hacker s? fie un programator des?vâr?it).

A? putea ad?uga: "ini?iati proiecte, orice fel de proiecte", dar simt c?-i prea mult.

Mai pu?ine lament?ri, mai pu?in offtopic, mai mult? ac?iune.

Mul?umesc.

Link to comment
Share on other sites

Eu m-am angajat (nu la politie :))) si nu mai am foarte mult timp liber cum aveam in trecut. Insa si acum, de la munca, intru pe RST sa vad care e situatia.

Tema de lucru: faceti-va CV-ul! Asa veti vedea ce cunostinte ati acumulat. Asa veti vedea ce treceti la categoris "Proiecte".

Nu treceti 100 de limbaje de programare de care ati auzit sau ati citit un cod sursa.

- Stii C/C++? Atunci stii care e diferenta intre "const int *p" si "int const *p" (nu e) si diferenta intre constructorul de copiere si supraincarcarea operatorului = cu parametru referinta la tipul curent, sau ce e ala placement new, sau mostenire virtuala.

- Stii VB6? Atunci stii si cate tipuri de Property-uri sunt (Let, Get, Set), ce face Option Explicit/Base/Module sau multe altele.

- Stii PHP? Atunci stii cu ce se mananca __get, __invoke, stii sa serializezi un obiect si sa creezi o clasa abstracta.

Daca nu stii astfel de lucruri nu poti spune ca stii acel limbaj de programare pentru ca ai reusit sa faci un "Hello world" sau sa apelezi doua functii.

Incercati acest experiment, nu o sa va placa rezultatele.

Apoi va puteti compara CV-urile de exemplu. Sau puteti sa purtati niste discutii tehnice, si atunci vedeti care e mai bun. Vorbiti cu Tinkode, daemien, tdxev despre SQL Injection, voi astia cu Havij-ul, apoi vedeti cat SQL Injection stiti. Asta ca exemplu.

In fine, nu "RST"-ul e de vina. Daca e sa mearga RST-ul prost NOI suntem de vina, adica si VOI astia cu gura mare, care v-ati zbatut atat de mult pentru RST si care stateati la 4 dimineata sa vedeti lucruri interesante pe Twitter si sa le postati, doar ca sa ii ajutati pe ceilalti. Vizualizati-va propriile posturi si mai ales topicurile create apoi veniti aici cu sugestii. Faceti asta macar de curiozitate.

Da, problema e "prietenia" asta dintre voi, faptul ca va "iubiti" intre voi. Va atacati prin orice mijloc si incercati sa faceti rau fara niciun scop. Va jigniti si va injurati de parca cine injura mai bine este mai tare. Va suparati daca cineva va face o critica constructiva, va suparati daca "va cearta" cineva. Asta e dovada de imaturitate.

Bla bla, daca nu aveti pe cine da vina, puteti da vina pe mine. Eu sunt foarte sensibil si iar o sa ma duc sa plang pentru ca ma cearta un membru RST. :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...