Jump to content
FearDotCom

Internet Orange

Recommended Posts

Am activat internetu pe telefon (Internet de test) netu ala de 7 zile de la orange care ofera download nelimitat timp de 7 zile, asta a fost in urma cu 1 an si ceva in urma chiar atunci cand a fost bagat optiunea respectiuva intr-o zi eram plecat si aveam doar telefonu la mine si am zis sa activez si eu netu ala de 7 zile sa vad despre ce e vorba... am activat netu am descarcat cateva melodii si seara nu aveam ce tot umblam eu pe la servicii *100# si am activat iar netu cred ca de vreo 7-8 ori am dat si imi zicea ca serviciul a fost activat timp de 7 zile normal cand ai o optiune activat nu mai poti sa dai iar sa activezi optiunea respectiva pana nu expira in fine a trecut cele 7 zile am consumat si creditu si netu tot mergea am ajuns acasa si am zis sa incerc sa conectez telefonu la pc am facut setarile la internet si a mers, (control panel - Phone and Modem Options - Modems - Advanced) aici normal trebuia pus AT+CGDCONT=1,"IP","internet" dar la mine a mers doar cu AT+CGDCONT=1,"IP","wap" Acuma au scos optiune wap unlimited... :)) vrajeala eu stau pe internet si nu platesc de loc, intradevar netu merge mai greu dar cu un server facut in sua ma conectez prin ip de la orange redirectionez treficu catre serveru respectiv si am net normal :)) normal traficu la net de pe pc e maxim 500kb/s astea de la orange au schimbat si setarile la net si optiunile etc am sunat la ei si le-am explicat daca este posibil ca pe o cartela fara credit si in perioada de gratie si fara nici o optiune sa pot intra pe internet normal ca nu se poate asa mi-au zis mi-a cerut nr de telefon sa verifice daca intradevar este asa cum am zis normal ca nu eram asa de prost sa sun de pe nr ala sau sa ii dau nr de la cartela aia ii am zis ca nu stiu nr bla bla bla si au pus oamenii botu, am cumparat o alta cartele am activat netu ala de 7 zile si cand sa mai dau iar sa activez mi-a zis ca serviciul este activat si nu poti sa il activezi de mai multe ori intr-un an wff... naspa... :)) Pe cartela aia am netu activat si acum cred ca are mai bine de un an si ceva de cand e activat si tot merge daca am credit pe cartela ma taxeaza daca nu.. nu are ce sa taxeze pt ca sunt fraieri :)) Am auzit ca multi au internet asa ca mine nu platesc si netu merge in mod normal dupa ce trece cele 7 zile optiunea este dezactivata dar pe a mea au uitat sa o dezactiveze fraierii de la orange :)) lasa ca e bine cu criza asta nu mai dau banii pe internet:D

Voi ce ziceti au uitat ei sa dezactiveze optiune pe care am avuto sau a fost un bug ?? Mai are cineva net moka ca mine ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...