Jump to content
ytwrecords

Cel mai bun serviciu VPN

Recommended Posts

Am observat ca mai nou postati tot feul de servicii VPN si proxy free, care ori merg slab ori nu merg deloc. HideMyAss http://hidemyass.com/ este probabil cel mai tare in domeniu si unul dintre cele mai ieftine. Personal il utilizez si eu si chiar il cunosc si pe unul dintre webmasteri. Au servere in 30 de tari si peste 14000 de ip-uri. Au 2 servere in Romania, in Bucuresti si parca in Cluj.

Nu stiu ce inseamna ieftin pentru voi dar serviciul costa $11.52 pe luna dar daca cumperi pe mai multe luni o sa fie mult mai ieftin. E cea mai buna solutie ca sa ramai anonim pe internet, parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

Wff de ce sa dau $11.52 pe luna cand pot sa imi fac eu propriu server de vpn si il configurez asa cum vreau eu, cauti un rdp si iti face acolo un server de vpn ai viteza destul de buna ai acces la loguri poti sa selectezi cate conexiuni sa permita serveru... eu am un server vpn al meu si sunt foarte multumit de el fata de serverele vpn private care costa o gramada de bani si mai pastreaza si loguri (stiu ca nu credeti ca pastreaza loguri) dar adevarul este ca ele chiar sunt pastrate de catre administratorii vpn-ului stiu ce spun pt ca mai demult am ajutat pe cineva de la o firma de vpn private sa faca unele modificari la server si intradevar ele pastrau loguri daca nu crezi asta e treaba ta o sa aflii singur ca dai banii degeaba la cei cu vpn-uri private daca au reclamatii iti va inchide vnp-ul si ramai cu banii dati

Link to comment
Share on other sites

cititi manualul Anonymous. Sunt de acord cu ei ca cele mai sigure servicii vpn sunt cele din Suedia. Au o legislatie mai deosebita si sunt foarte reticenti la cooperarea cu US. NU salveaza loguri iar aplicarea unui mandat de interceptare se face doar daca solicitantii au deja destule probe care sa conduca la condamnarea la cel putin 2 ani.

Link to comment
Share on other sites

cititi manualul Anonymous. Sunt de acord cu ei ca cele mai sigure servicii vpn sunt cele din Suedia. Au o legislatie mai deosebita si sunt foarte reticenti la cooperarea cu US. NU salveaza loguri iar aplicarea unui mandat de interceptare se face doar daca solicitantii au deja destule probe care sa conduca la condamnarea la cel putin 2 ani.

Ipredator :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...