Jump to content
frunzee

compilare

Recommended Posts

Buna seara, de curand mi`am cumpart o carte "Totul despre C/C++" Kris Jamsa la care am primit Borland Turbo++ Lite, toate bune si frumoase doar ca atunci cand compilez fisierul sura mi`l compileaza cu succes numai ca atunci cand ii dau sa ruleze executabilul in Ms-dos nu`mi merge, imi deschide fereastra in Ms-dos si scrie:

Type EXIT to return to Turbo C++. . .Microsoft<R> Windows Dos

<C>Copyright Microsoft Corp 1990-2001.

C:TCLITE\BIN>

Am incercat si cu o alta versiune de Borland luata de pe site`ul universitatii si la fel.Ma gandesc ca poate trebuiesc facute ceva setari din program sau ceva.

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Copyright Microsoft Corp 1990-2001

Spune totul..

Iti recomand sa folosesti alt copiler .. eu de exemplu folosesc gcc din linux .. merge foarte bine ,evident , nu poti face tot ce scrie in carte pentru ca sunt unele librari diferite..dar e destul sa inveti esentialul din limbaj..

off:Intrebare pentru ceilalti: Doar mie mi se pare ca programarea de c pe windowz suge rau de tot ..atat la capitolul viteza cat si la capitolul copilatoare..

Link to comment
Share on other sites

@cifratorul: daca lansez executabilul mi se deschide fereastra Ms-dos dupa care se inchide automat prea repede :(

As prefera Borland`ul pt. ca imi este mai usor sa invatz C`ul.

Sau daca aveti voi ceva versiune de Borland care stiti voi ca merge ar fii perfect sa ii dati un upload :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...