Jump to content
demon_zone

[Cfg request] New pc.

Recommended Posts

ehm, nu-s prea impatimit al jocurilor (DotA 2 ftw). Mai mult pentru photoshop si poate alte chestiioare de care as vrea sa ma apuc.

Dar as vrea sa fie capabil sa ruleze si o mai mare parte din jocurile astea "uriase". Ca deh, mai e omu curious, plictisit.

Si daca imi iau ceva, sa fie ceva de durata. Nu cum am luat harbu asta, si peste 3 ani i s-a facut puta mica.

No, eu m-am gandit la un procesor I5 760 de 2.80 cu o placa video GTS 450 de 1GB DDR5 pe 128-bit HDMI si o placa de baza Intel DH55HC bulk. Plus un hard de la WD de 1Tb si 4gb RAM de la kingstone.

Cat despre sursa, nu stiu. 550 ajunge?

Si mai incolo am sa schimb si sistemu logitech pe un microlab.

It's ok? It's not ok?

Edited by demon_zone
Alte recomandari?
Link to comment
Share on other sites

La asta ma gandeam si eu, la o placa video generatie mai noua, in general placile mai noi consuma ceva mai putin si se incalzesc mai putin(de la caz la caz) fata de cele mai vechi pe 60nm, majoritatea placilor mai noi fiind facute pe 40nm.

Poti incerca la un gts 450, ca si performanta este un pic peste ce ai pus tu dar dispune de unele tehnologii mai noi

Edited by nedo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...