Jump to content
Nytro

VIDEO: Maine se lanseaza iPhone 5. Cum ar trebui sa arate?

Recommended Posts

VIDEO: Maine se lanseaza iPhone 5. Cum ar trebui sa arate?

de Radu Eftimie | 3 octombrie 2011

Pentru ca iPhone 5 va fi cu siguranta lansat pe piata maine, ne-am gandit sa adunam cele mai vehiculate informatii care au aparut pana acum despre viitorul smartphone de la Apple si sa vi le prezentam.

Ce asteapta fanii de la urmatoarea generatie de telefoane Apple? Procesor dual-core identic celui folosit pe tableta iPad 2, dar si memorie suficienta pentru orice... 1 GB RAM, ecranul ar trebui sa fie mai mare (de 3,7 sau 4 inci) dar cu aceeasi tehnologie - retina display.

In plus, tot pasionatii Apple ar vrea ca telefonul sa nu fie mai gros de 8 mm si sa fie dotat cu o camera foto de 8 MP.

Multi incercat sa propuna un design concret pentru iPhone 5 pe baza zvonurilor privind dotarile hardware ale telefonului. Mai jos puteti urmari cateva clipuri create pe baza informatiilor "scurse" pe net.

Pe 4 octombrie, la ora 8 seara - ora Romaniei - vom afla care dintre aceste previziuni au fost adevarate.

Sursa si videoclipuri:

http://www.hit.ro/telefoane-mobile/Maine-se-lanseaza-iphone-5-Cum-ar-trebui-sa-arate

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Da... de la IShit 3 in coace tot ce ai facut e sa schimbe design`ul... nimic inovator si nimic folositor + ca eu nu inteleg de ce se bucura lumea atat la un telefon de 2 bani cu SO de 1 ban dar care costa de 2x mai mult ca celelalte optiuni de pe piata!!

Sincer nu am vazut 2 oameni care sa se foloseasca de puterea unui smartphone la maxim .. 99.8% il foloseswc pt telefon si sms .. nu au net ca sa foloseasca e-mail`ul/browser...si chiar daca ar avea ar citi numai spam`uri si alte cacaturi de genul !!

Pe mine stirea cu Iphone X sincer ma lasa rece in primul rand pt ca se face atata scandal pentru (cel mai mare) nimic (sin lume) si in al 2 lea rand pt ca apple va da cu, curu` de pamant asa tare incat se va simti ca si cutremurul din japonia!!

Si gusturile oamenilor nu se discuta... nu am nimic cu cei care cumpara produse apple ... am ce am cu cei care le cumpara pt ca asa e la moda , ca sunt scumpe si ca pizdele casca ochii la iphone (chiar daca ei uita sa se stearga la cur dupa ce se caca) !!

Link to comment
Share on other sites

samsung e mult peste si la pret si performante ! parerea mea

De asta am SGS si urmeaza un SGS2 .. + ca avantajul net ar orcarui telefon cu SO open source este ca daca stii sa te joci cu kernel-ul si daca ai rabdarea necesara iti polti transforma telefonul intr-o bijuterie !!

Link to comment
Share on other sites

De banii aia n-as cumpara iphone nici batut.Aceleasi motive ca si mai sus.Singuru' iChestie care il am e un iPod nano generatia 2 de care is multumit ca se aude tare,clar si suporta j'de mii de formate + jocuri +plugins + visualizations + plm DAR cu alt soft modet adica ROCKBOX, ala original e praf

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...