Jump to content
turnback

Occupy Wall Street Bucuresti 15 Octombrie

Recommended Posts

Ok, poate cineva sa faca o mica sinteza cu ce se intampla? :)) nu prea inteleg treaba, se vrea a se desfiinta Wall Street sau ce? xD Nu e ceva prea... brusc? O_o asa ceva ar trebui sa se faca in etape impartite pe durata a cativa ani, pentru ca lucrul care il va inlocui sa fie asimilat usor si treptat... In fine, care e treaba? O_O

Link to comment
Share on other sites

Mi se pare o prostie, cel putin la noi. Din ce am vazut sunt putini, sunt prost organizati si comunica si mai aiurea.

Nu cred ca voi sustine niciodata o miscare ce e gandita si facuta prost, mai ales cand stim ca nu se va intampla nimic. Doar pentru a intra in rand cu lumea e prostie. Sunt lucruri mai constructive de facut in directia care o incearca "revolta" sau "revolutia" sau cum se numeste ea.

Link to comment
Share on other sites

Doar pentru a intra in rand cu lumea e prostie.

Nu neaparat, numai ca trebuie sa nu intelegem gresit evenimentul si ce se vrea a fi el. In rand cu lumea ar trebui sa fim, multi si cu gura mare. Again, ideea e ok, am indoieli ca romanul intelege. Or sa fie de aia cu "Jos Basescu", "Jos Guvernul" si daca-i intrebi de ce-s acolo... i-a pus partidul.

Link to comment
Share on other sites

Nu neaparat, numai ca trebuie sa nu intelegem gresit evenimentul si ce se vrea a fi el. In rand cu lumea ar trebui sa fim, multi si cu gura mare. Again, ideea e ok, am indoieli ca romanul intelege. Or sa fie de aia cu "Jos Basescu", "Jos Guvernul" si daca-i intrebi de ce-s acolo... i-a pus partidul.

Asta-i problema.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...