Jump to content
wildchild

Anonymus goes after deadly Mexican drug cartel

Recommended Posts

Cred ca lu Anonymus i s-a urat cu binele.

Tocmai vazusem un clip cu unu' cum ii taia altuia gatu' cu drujba, film postat pe net.

Anonymus chiar crede ca astora o sa le pese de amenintarile lor? Astia in mexic au submarine si munitie de razboi, o sa-i doara-n...

Link to comment
Share on other sites

Daca e sa te iei dupa ce spun companiile care au fost victima pirateriilor informatice, mori repede.

Eu vad treaba in felul urmator.

E-bay-ul a spus ca a avut pagube de MILIOANE DE EURO....de unde pula mea ? pai daca fura ala atat, acu avea vila in Miami si rezervare la plecat pe luna.

Problema la furturile de genul asta sta cam asa:

1) eu am pe masa 30 lei, reprezentatn banii de tigari+bere+tampoane pt nevasta.

2) intra hotul si ii fura.

3) declar la politie ca aveam in casa economii in valoare de cateva sute de mii lei.

4) La intrebarea DE UNDE II AVEAM.....raspunsul e simplu. I-am economisit si eu si nevasta, in timp din salar.

5) hotul trebuie sa restitute suma sau se mareste pedeapsa.

Cam asa e si cu astia. Dupa ce au vazut ca sunt furati, au bagat si ei mana adinc in banii companiei si au dat vina pe "hacker"

Stiu baieti care trag tepe pe site-uri de genul asta, si le merge foarte bine. Au gasit o "poarta" in lege si nu se poate lua nimeni de ei.

Link to comment
Share on other sites

HellScream:

PAGUBA - Pierdere material? suferit? de cineva sau adus? cuiva; stric?ciune care provoac? o pierdere, o daun?.

Tie iti fura cei 30 de lei ... corect ... dar pana sa ajunga la ei, hotul iti sparge geamul termopan de la balcon (800 lei) si de la camera (400 lei) si care trebuie dupa inlocuite (adica inca 800+400=1200 lei) plus ca nevasata-ta o sa zica ca e riscant sa mai lasi bani asa aiurea fara nici un mijloc de protectie deci o sa vrea si grilaje la geam (1000 lei) si un contract la o firma de paza (400 lei/luna)

SI acum sa facem suma:

30 lei furati

1200 lei geamurile vechi sparte

1200 lei geamurile noi

1000 lei grilaje

Total: 3430 lei ... cam de 100 de ori mai mult decat ti s-a furat cash ... fara sa mai pun la socoteala cei 400 lei/luna pe care o sa-i dai la umflatii aia de la BGS! (ca doar nu o sa vrei Galant Security de au fost la Ploiesti-Steaua :) )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...