Jump to content
barskyionel

Retete culinare

Recommended Posts

fa un banner frumos in care sa scrii "retete culinare" cu un font de litere de mana , nu cu times new roman. Gandeste-te la o imagine cu un fund de lemn, cateva rosii, usturoi, ceva sa te duca cu ideea la "rustic". Gandindu-ma la lemn as merge pe o paleta spre maro, nu albastru, si parca e prea mult alb pentru gustul meu (bine, asta stiu ca inseamna cu totul altceva mult mai mult). In loc de bucatile de ardei ceva sa iti faca pofta de mancare.

Doar critica gen constructiva: iti trebuie sa plusezi la grafica, sa nu arate ca un site de informatii si atat. Bine, asta e gustul meu.

Edited by loki
Link to comment
Share on other sites

Pozele de la retete arata foarte bine, insa ar trebui sa bagi si niste poze din timpul prepararii, ca sa vada bucatarii mai nestiutori daca au dat-o-n bara pe parcurs.

Imaginea aia din fundal nu mi se pare potrivita, adica daca citesc o reteta de prajitura nu vreau sa ma uit la gogosari, pune mai degraba ceva cu materii prime (faina, oua, ulei, blabla). Cred ca niste nuante calde ar putea face site-ul sa para mai putin a blog de stiri, ca momentan arata putin offtopic.

Deocamdata nu ai probleme de genul asta dar pe viitor ar putea aparea, depinde de tine daca vrei sa lasi comentariile "gospodinelor" a caror viziune despre lume nu se intinde dincolo de cratita get "ft bun te pup dulcik :X" sau "bv, ft bun mia iesit" (pe mine ma enerveaza sa citesc asa ceva, mi se pare patetic si a doua oara nici nu mai intru pe un site de genul ala), insa daca le moderezi comentariile alea probabil nu o sa mai treaca pe site-ul tau ca le-ai jignit si cam astea sunt principalul segment al populatiei care trece pe site-uri de genu. Dar asta depinde daca vrei sa ai o pagina normala sau una ceva mai eleganta.

Edit: poti adauga un sistem de ranking la retete, lumea are mai mare incredere sa incerce o reteta bine cotata decat una fara nici un vot

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...