Jump to content
cifratorul

exeplu de tool pentru NAT traversal

Recommended Posts

Daca cineva este interesat de UDP hole punching and stuff ...si vrea sa se joace cu acest tool ce este descris aici:

pwnat - NAT to NAT client-server communication

atunci poate folosi si pe windows acest tool. Am facut mici modificari ca sa se compileze si pe windows. Arhiva e aici:

Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!

Have fun!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

A fost postat de begood cu ani in urma, e tare jucaria oricum.

Felicitari pentru modificari.

Tare m-ar interesa daca poate fi facut sa ruleze pe android, daca ar fi posibil, teoretic as putea deschide un tunel in retelele de telefonie mobila, cu openvpn (este deja portat) prin el si teoretic, ar fi posibil sa fac bypass la sistemele care inregistreaza traficul si pun limitarile in retelele de telefonie mobila.

Link to comment
Share on other sites

A fost postat de begood cu ani in urma, e tare jucaria oricum.

Felicitari pentru modificari.

Tare m-ar interesa daca poate fi facut sa ruleze pe android, daca ar fi posibil, teoretic as putea deschide un tunel in retelele de telefonie mobila, cu openvpn (este deja portat) prin el si teoretic, ar fi posibil sa fac bypass la sistemele care inregistreaza traficul si pun limitarile in retelele de telefonie mobila.

M-am gandit de mult timp la treaba asta, insa m-am blocat in ideea ca pentru VPN e nevoie de TCP/IP, si problema e: cum pui openvpn pe GSM?

Link to comment
Share on other sites

ai 2 conexiuni la internet pe 2 simuri, unu il faci server, celalalt client si in loc sa iasa prin gateway-ul care contorizeaza traficul se conecteaza direct la 'server' luandu-si internet deacolo. Practic cele 2 simuri comunica ca 2 clienti, dar fara sa fol gateway, in lan.

Se poate stabili o conexiune tcp/ip in gsm. Iar eu ma refeream la HSDPA.

Openvpn pui pe orice android.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...