Jump to content
FearDotCom

Premiu Orange - TEAPA

Recommended Posts

ATENTIE Teapa ORANGE

Azi am primit un sms de la nr 0749538223 sms-ul era asa:

Felicitari!! La Multi ani!! Orange Romania v-a desemnat nr dv castigator a unui premiu de 5.000 EUR/ Pentru detalii apelati la nr. 0749538223/ Atentie codul dv de validare HG502: Telefoane la preturi speciale - Abonamente de voce si date - Cartela PrePay FreeSIM | orange.ro Exp.orange

Cartela nu are nici 2 zile de cand am cumparato o sa sun la orange sa ii fac o reclamatie la nr ala eventual o sa ii blocheze nr de tel dar mai intai o sa ma distrez putin cu nr respectiv

Cat de prost poti sa fi sa trimiti sms-uri cu nr tau de telefon :))

UN SFAT MAI BUN pt tepari

Cel mai bine folosea un nr cu supra taxa in care scria pt acceptarea premiului trimite un sms gratuit... de ex: trimite cuvantu: TEAPA la nr 5555 si e mult mai sigur si banii erau garantat

Link to comment
Share on other sites

Acu vreo 2 saptamani am activat si eu o cartela prepay orange pt cineva care venise in tara temporar si am primit acelasi mesaj cu castigul de 5000 E. Nu m-am deranjat sa fac ceva pt ca stiam ca e alarma falsa.

Ce ma nelinisteste pe mine e faptul ca (cel mai probabil) baza de date cu abonatii de la orange e disponibila oricarui "doritor" cu intentii neortodoxe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...