Jump to content
razvan2003

Problema Samsung Galaxy Gio S5660

Recommended Posts

Dac? te oboseai un pic s? cite?ti prin acest topic, aflai care-i problema telefonului t?u. Cum nu ai facut-o, special pentru tine m? repet: Telefonul are bootloader-ul corupt, deaceea este mort ?i nu mai schi?eaz? nimic.

Cât despre repara?ia lui... este alegerea ta unde-l faci ?i cum. Personal percep un tarif de 20 euro pentru probleme de acest gen, în cazul telefoanelor samsumg, la htc-uri este alt "scor".

Asa ca fapt divers... sa sti ca am citit tot topicu acesta..., as vrea sa imi spui te rog daca esti sigur daca e de la bootloader.

O sa-l duc la reparat, dar nu chiar acum sunt intr-o perioada cam proasta cu banii...

Edit: mai am o intrebare garantia mai e valabila la ce i-am facut eu?

Edited by xrolexx
Link to comment
Share on other sites

Daca va cumparati dacie, puteti sa-i puneti si eleroane de Avion ca tot proasta o sa fie. Chiar mai proasta ca din fabrica. Telefonul asta low cost este ultima gioarsa. Decat sa dati 130 de euro pe un GIO S5660, mai bine cautati un telefon obisnuit.

@xrolexx: Nu te mai obosi sa-l duci la reparat, vei plati poate 1/4 din costul lui si nu renteaza. Mai bine intoarce cartofii prajiti din tigaie cu el.

Link to comment
Share on other sites

Daca va cumparati dacie, puteti sa-i puneti si eleroane de Avion ca tot proasta o sa fie. Chiar mai proasta ca din fabrica. Telefonul asta low cost este ultima gioarsa. Decat sa dati 130 de euro pe un GIO S5660, mai bine cautati un telefon obisnuit.

@xrolexx: Nu te mai obosi sa-l duci la reparat, vei plati poate 1/4 din costul lui si nu renteaza. Mai bine intoarce cartofii prajiti din tigaie cu el.

eu prefer sa-l repar...

Link to comment
Share on other sites

Dac? l-ai citit.. înseamn? c? l-ai citit degeaba.. no ofense!!

Da, sunt 1001% sigur c? este vorba despre bootloader. De-a lungul timpului, de când au ap?rut telefoanele astea, s? tot fi f?cut pe jtag câteva zeci de Gio cu aceast? problem? !!

Ele din punct de vedere software, sunt ok!! excep?ie face utilizatorul, care nu este documentat, experimenteaz? tot felul de software, ?i-l pune pe butuci!!

În ceea ce prive?te garan?ia... uit? de ea.

P.S. Dac? cei la care îl duci s? îl repare, au probleme cu rescrierea boot-ului care se blocheaz? la 6-7%, nu ezita s? m? contactezi.

Link to comment
Share on other sites

Dac? l-ai citit.. înseamn? c? l-ai citit degeaba.. no ofense!!

Da, sunt 1001% sigur c? este vorba despre bootloader. De-a lungul timpului, de când au ap?rut telefoanele astea, s? tot fi f?cut pe jtag câteva zeci de Gio cu aceast? problem? !!

Ele din punct de vedere software, sunt ok!! excep?ie face utilizatorul, care nu este documentat, experimenteaz? tot felul de software, ?i-l pune pe butuci!!

În ceea ce prive?te garan?ia... uit? de ea.

P.S. Dac? cei la care îl duci s? îl repare, au probleme cu rescrierea boot-ului care se blocheaz? la 6-7%, nu ezita s? m? contactezi.

auzi uite ce mi-a scris o operatoare de la... firma, ca cica: sa pun telefonu si restu cum mi la dat mai dau 60 lei si il trimite printr-un serviciu tur-retur la reparat (dar nu i-am zis ca am incercat sa schimb softu sau ceva... i-am zis doar ca nu se mai aprinde)... ce zici sa fac?

Link to comment
Share on other sites

lam facut !!!!! da!!! multumesc doamne!!!!!!!

Pentru cei care au probleme cu sistemul de operare se blocheaza la logo, nu se mai aprinde....chestii de genu...

Incercati din rasputeri (de mai multe ori) sa intrati in downloading mod (volum jos+butonu de menu+turn on - cele 3 butoane deodata)... si faceti acest tutorial

Este special ptr galaxy gio... 2.3.5 android !!!!recomand!!! Testat de mine, mi-a reparat telefonul acel video si ma scutit cam de un 1 milion daca l-as duce la service si nici nu se pune in discutie problema cu garantia ca numai am cutia, l-am rotat...etc.

Multumesc acestui site pentru raspunsurile date! Multumesc din inima...pentru voi nu o insemna mare valoare acest telefon... dar eu lam achizitionat cu greu.

Link to comment
Share on other sites

Am asa o problema cu telefonul samsung s5660 am format codul de deblocare a tastelor pe ecran incorect de 3 ori peste 30 sec pentru a 2 oara iarasi sa format incorect acest cod,telefonul e blocat total pentru deblocare imi cere conectare la reteaua interneta dar nu ma pot conecta caci nul pot debloca.Va rog ajutati-ma daca puteti!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...