Jump to content
Sonny

374 Directoare Web

Recommended Posts

@benny_loppa Fii atent la asta, eu ma gandesc acum la vechiul link sponsorizat. Pe un site cu nspe mii de linkuri, daca ai pus un astfel de link practic trimiti creezi mii(poate zeci de mii) de backlink-uri. Si nici atunci nu o iei in freza prea tare. Defapt nu stiu daca o iei macar vreun pic. Mi se pare ca doar se atenueaza efectul produs de un site.

Link to comment
Share on other sites

Poti sa ai sa zicem 1000 de forum profiles, tiparul nu conteaza, asta nu inseamna ca google o sa te trimita in sandbox, google descopera linkurile in timp, nu le indexeaza pe toata in aceiasi zi, e posibil ca backlinkurile sa fie descoperite chiar in 10-20 de zile chiar daca ii oferi linkjuice pe backlink.

Intri in sandbox daca exagerezi cu backlinkurile de pe acelasi pagina si volumul backlinkurilor este foarte mare, backlinkurile trebuiesc facute in functie de vechimea site-ului si de atributul de trust.

Are dreptate benny_loppa. Chiar ieri am citit un articol exact despre treaba asta. Cum descopera goolge linkurile in timp. Uneori poate dura foarte mult de aia rezultatele nu apar in a doua zi.

Link to comment
Share on other sites

Pentru unele link-uri este necesar si un ping ca sa le vada Google, altfel nu sunt descoperite

Unele backlinkuri google nu le ia in seama, este un fapt binecunoscut, poti sa ai 70.000 de backlinkuri, google e posibil sa accepte doar 5% din ele, e vorba despre linkuri de calitate

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...