Jump to content
kame

cat tine acumulatori incarcati 2 ore?

Recommended Posts

@kame:

Acumulatorii se incarca de regula cu o intensitate de 1/10 din capacitatea lor. De exemplu, daca acumulatorii au 1500mAh (miliamperi pe ora), este recomandat sa-i incarci cu 150 de miliamperi, iar timpul de incarcare trebuie sa fie de aproximativ 10 ore.

Daca nu se respecta proportia asta si sunt incarcati sau consumati incomplet, capacitatea lor scade mult mai repede.

Apropo de intrebarea din topic "cat tine acumulatori incarcati ...". Fiind vorba de doi sau mai multi acumulatori, poti intreba "'Cat tin', nu cat tine", ca nu esti frate cu florin salam, futal dumnezo si bunicu lu cristos de cioroi infect :))

Categoria ai nimerit-o la fix "Cele mai penale posturi", ar trebui sa-ti servim si gogosi calde ca premiu.

// Offtopic


Esti frumoasa ca o stele,
Tu mi-ai rupt inima-n doi.
Toate sufletele mele,
Bate pentru tu si noi.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

am niste acumulatori (baterii) care le am pus la incarcat si am timp 2 ore cat timp pot sa le folosesc dupa 2 ore?

Auzi ma tu esti ruda cu

cu intrebari d-astea?

Acuma, ca sa-ti raspund logic: care este acumulatorii care e pusi la incarcat 2 ore daca ai timp 2 ore deci dupa 2 ore nu mai poti sa-i folosesti.

Edited by l34k
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...