Jump to content
ZeroCold

Twitter followers

Recommended Posts

Acu cateva zile am vazut tutorialul postat de benny, cum sa faci bani cu twitter. Acolo am vazut ca iti calculeaza banii in functie de nr de "followers" (pers care va urmaresc pe twitter) pe care ii ai. Deci, in acest mic tutorial va voi arata o metoda prin care sa va mariti nr de followers. :)

Totul se face de pe twiends (twiends.com), sa va explic putin care e treaba.

Twiends este un site cu ajutorul caruia poti cumpara... sau lua pe gratis >:) followers.

Fiecare user de pe twiends isi poate cumpara un nr de "seeds" (seminte) pe care le ofera unei persoana pt a o urmari. De ex, eu ii dau 2 seminte, el imi da follow.

Fiecare user isi poate seta nr de seminte care il ofera in schimbul unui follow. (cu cat aveti nr mai mare, cu atat cineva va urmareste mai repede, totusi va recomand sa il setati 2, minim)

Semintele se obtin urmarind alte persoane (sau cum am zis mai sus, le cumparati), tu le dai follow pe twitter, ele iti dau un nr de seminte, depinde cat au setat. Tu la randul tau le dai la schimb... etc

Deci, intram pe twiends.com

Ne logam cu contul de twitter (sign in with twitter)

Intram pe twiends.com/new/all

Dupa ce se incarca pagina executam urmatorul javascript:

javascript:  /* nemsis 4 bhw */ function tr_f() { var followlinks = []; for (var i=0; i < document.links.length; i++) {if 
(document.links[i].getAttribute("class")=="follow"){followlinks[followlinks.l
ength] = document.links[i];}} /* nemsis 4 bhw */ for (var i=0;
i<followlinks.length; i++) {var rrr=followlinks[i].onclick();} } tr_f();

Asteptam pana le da follow la toti si ne primim semintele, apoi dam refresh la pagina si executam iar codul.. si tot asa :)

Cei carora le-am dat follow le pundem da apoi unfollow (de preferat ar fi sa asteptati un timp, ca sa nu va dea si ei...)

Simplu!

#Nu imi asum credite pt codul javascript.

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Merge de minune :)

Edit post

Codul corect este asta:

javascript: /* nemsis 4 bhw */ function tr_f() { var followlinks = []; for (var i=0; i < document.links.length; i++) {if (document.links.getAttribute("class")=="follow"){followlinks[followlinks.length] = document.links;}} /* nemsis 4 bhw */ for (var i=0; i<followlinks.length; i++) {var rrr=followlinks.onclick();} } tr_f();
Edited by NOVATu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...