Jump to content
eu0800

rts pica din cand in cand sau...?

Recommended Posts

Nu stiu cum e la voi , dar de cateva zile si din ce in ce mai des , nu pot sa ma conectez la forum, imi da ceva cum ca serveru` nu trimite date bla bla bla. A mai intalnit cineva problema sau e numai de la mine. Mentionez ca se intampla numai cu rstcenter.

L.E.\\ Am gresit acolo rts<=>rst , sa ma ierte domnul.

Edited by eu0800
prostie
Link to comment
Share on other sites

Sunt ceva malahisti care nu au ce face si dau flood. In fata serverului este un sistem de filtrare mai complex (policy routing/multi-path). Cand se detecteaza atacuri syn mai de proportie, se intrerupe "servirea" pana la filtrare. Chestia poate dura 10-60 sec. Daca natura atacului face sa nu poata fi filtrat in mod automat, se trimit notificari la admini pentru a interveni manual (sampling la flow, filtering la nivel de bgp, etc ...), iar asta poate dura in jur de 10-15 minute. O alta chestie, daca dai refresh-uri prea multe sau browserul creeaza mult mai multe sesiuni tcp decat trebuie, sursa ip este blocata pentru 10 minute.

Chestia cu intreruperea serviciului pana la filtrare o sa fie rezolvata curand.

Link to comment
Share on other sites

Aha, pai eu chiar dau refresh-uri multe la browser, nu mai stiu de unde tic-ul asta. Multam fain tex pentru lamurire.

off-topic in off-topic (hai ca e tare asta). Am observat ca am 1(un) Rep Power, acum eu m-am strofocat sa aflu cum si de unde o aparut si mai ales pe ce motiv, ca mare branza nu am facut eu in folosul comunitatii. Dar oricat am cautat eu, nu am gasit nici o informatie cat de mica. Si inainte de a sari "binevoitorii" cu link-uri si sfaturi de doua secunde, va informez ca am citit F.A.Q. , am cautat pe forum etc..

Link to comment
Share on other sites

off-topic in off-topic (hai ca e tare asta). Am observat ca am 1(un) Rep Power, acum eu m-am strofocat sa aflu cum si de unde o aparut si mai ales pe ce motiv, ca mare branza nu am facut eu in folosul comunitatii. Dar oricat am cautat eu, nu am gasit nici o informatie cat de mica. Si inainte de a sari "binevoitorii" cu link-uri si sfaturi de doua secunde, va informez ca am citit F.A.Q. , am cautat pe forum etc..

http://rstcenter.com/forum/38190-info-reputatie.rst

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...