Jump to content
waingro

mai exista vreo sansa?

exista vreo sansa ca cei din urma sa fie mai buni ca noi?  

49 members have voted

  1. 1. exista vreo sansa ca cei din urma sa fie mai buni ca noi?



Recommended Posts

Nepotelul de 8 ani al unui prieten instaleaza Windows 7....

Poate ca odata cu brendul de dezvoltare online care a inceput sa apara o sa se ridice tineri pasionati de domeniul IT care prin munca lor o sa obtina rezultate mai mari decat ale noastre.

Nu se stie... eu am votat da.

Link to comment
Share on other sites

Unul din joburi, il am la o scoala si vreo 3 ani la rand am si predat la o niste clase cu specializarea "tehnician operator tehnica de calcul". De 2 ani am renuntat sa predau deoarece m-am saturat de "vorbit singur". Dau un mic exemplu: cum sa inveti sa calculeze subretele nite indivizi care deabia fac calcule in zecimal (elevi de clasa a 12-a care nu stiau sa calculeze "doua zecimi minus trei sutimi" //un 5% au reusit dupa ce au scris pe hartie). Exista si exceptii de la aceasta "lene generala" dar din pacate cred ca e sub 10%. Prima tendinta a fost sa votez nu dar deoarece exista oameni ca ............... cineva de aici pe forum care cauta o tema complicata pentru atestat voi vota da.

Link to comment
Share on other sites

E imposibil s? fie to?i dornici de cunoa?tere ?i în plus trebuie s? fie un echilibru apropo de sociologie, pentru c? altfel nu merge omenirea. Unii înva??, al?ii nu. Unii fac ceva, al?ii nu. Apoi unii se vor plânge, iar al?ii vor avea timp de vizite ?i vor sta cu familia. ?amd.

Link to comment
Share on other sites

Populatia per total evolueaza d p d v intelectual. Chiar daca vechile generatii nu sunt de acord.

Vor fi mai buni ca noi pentru ca vor incepe de mai sus ca noi. Vor incepe cu ce le-am lasat acum cei din generatia asta.

60% anu asta n-au luat bacu' dar nah.. acesta e potentialul. Oricum marile descoperiri au fost facute de grupuri mici sau chiar indivizi.

Tehnica evolueaza exponential datorita efortului cantitativ si calitativ produs de fosta actuala si viitoarele generatii.

Edited by crs12decoder
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...