Jump to content
FearDotCom

Vand Nologine

Recommended Posts

Vand Nologine SUA, Australia, Austria, Olanda, Canada, China, Rusia, Franta, Germania, Italia, Polonia, Romania, Elvetia, Spania, United Kingdom. Pentru alte Tari ma poti contacta

Cine e interesat sa imi dea PM

EDIT: Plata prin LR sau cod orange, daca cumperi mai multe iti fac reducere

Edited by FearDotCom
Link to comment
Share on other sites

Explicami si mie in detaliu ce servicii ai acolo ca nu am inteles

Ce face ceea ce vinzi tu ? Ma intereseaza cum functioneaza nu ce trebuie sa fac eu ca sa il folosesc

Tutorial Nologine https://rstcenter.com/forum/24312-tutorial-nologine.rst

La ce folosesc ?

- Iti faci vizite la un anumit site pt a castiga bani, premii si alte prostii de genu

- Poti viziona filme, clipuri pe site-uri restrictionate ex: vplay si altele

- Cine se ocupa cu anunturi pe craiglist si altele stie despre ce e vorba

- Faci tunneling etc

Se pot face mai multe dar sti cum e fiecare le foloseste la ce vrea, se mai folosesc si la alte chestii dar asta nu se discuta pe forum

Link to comment
Share on other sites

Ceea ce vinzi tu este un serviciu de tunnel care vine folosit ca proxy socks dar nu are nici o legatura cu no login poate fi orice cont normal de ssh .

Nu trebuie setata optiunea nologin ca sa faci un socks nu va inteleg de ce il chemati nologin

Cum functioneaza ?

Simplu

Facii ssh in target in felul urmator


ssh target_ip -D 2020

Si pui in browser localhost 2020 ca optiune proxy socks

Nu trebuie nici un tool extern si are acelasi efect si nici nu trebuie sa fie restrictionat shell-ul

Pana la urma ma lamureste cineva dece il chemati nologin?

Este un simplu tunnel ssh nimic mai mult

Link to comment
Share on other sites

Diferenta intre /sbin/false sau /sbin/nlogin e ca al doilea iti spune ca inchide conexiunea printun mesaj iar primul ti-o inchide si gata , /sbin/nologin

logheaza in plus fiecare conexiune .

Prin ssh se poate face port forwarding ,/sbin/nologin restrictioneaza userul care nu poate sa faca login , nu are un shell dar totusi poate sa faca forwarding asadar isi creaza un socks in localhost, acelasi lucru se poate face chiar daca userul nu are setat /sbin/nologin deci in momentul de fata nu vad care e diferenta.

Deci ori ai setat /sbin/nologin ori nu il ai setat poti face acelasi lucru , acum care ma contrazice demontrati-mi care e diferenta , fara link-uri si tutoriale.

Voi imi postati tutoriale ca sa imi demonstrati ce se poate face dar pun pariu ca nu stiti cum sa il faceti manual port forwarding-ul ca sa creati un socks in localhost.

Deci ori cu ,ori fara /sbin/nologin setat se poate face asa ceva .Orice sesiune ssh permite port forwarding doar saa nu fie restrictionat .

E inutila optiunea nologin se poate face si fara

Faptul ca vindeti conturi cu flagul nologin setat sau fara el tot acelasi c***t iese.

Link to comment
Share on other sites

offtopic: @pyth0n3: Iti preda baietii cursuri ? :P

FearDotCom: Tu chiar crezi ca pyth0n3 nu stie cu ce se mananca linux ?:)))

E doar ciudat cand vezi "vand root", "vand nologin". Daca pentru multi "root" reprezinta un server cu linux, pentru noi este un super user, atata tot.

edit: hahah, bine zis cu loop-ul si echo-ul

Edited by aelius
Link to comment
Share on other sites

@tex ceea ce eu vreau sa demonstrez ca ca functioneaza cu sau fara optiunea nologin si ca aceasta optiune nu are nici o legatura cu port forwarding-ul si cu crearea socks-ului in local .

Bitvise e inutil si orice alt c***t de tool face doar wrapping ssh dar functia de tunneling, port forwarding si creare socks-ului local pt browser , toate sunt incluse in ssh si nu au nevoie de nici un tool extern pentru configurare.

Faptul ca pentru unii tool-urile fac miracole nu ma mira dar totul se bazeaza pe serverul sshd si clientul ssh.

Acum imi povestiti ca nologin-urile fac miracole si ca poti sa faci cine stie ce pe net dar nici macar unul nu a reusit sa imi demonstreze cum functioneaza.

P.S.Vand tool echo cu drept de root , 10$ bucata poti sa faci bot din el daca il pui intrun loop

Vand loop in python 5$ bucata , face loop-uri infinite, il vand la 7$ cu interfata grafica, i-am facut un wrapper

[pyth0n3@mc]$ ls -ltr /bin/echo

-rwxr-xr-x 1 root root 18820 Apr 28 2010 /bin/echo

[Later EDIT]

Nu am venit sa fac polemica aici sa stric vanzarea , dar nu poti spune ca vinzi colaci si de fapt dai covrigi

Oricum serviciile functioneaza pe aceleasi principiu pe care au functionat si pana acum ,cumparati linistiti!

Dar nu uitati ca sunt servicii de tunneling care va logheaza cand va conectati la ele

Edited by pyth0n3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...