Jump to content
YO9CWD

Electromagnetic pulse EM

Recommended Posts

empok.png

foto0125vr.jpg

:) poate doar daca reusesti sa afectezi un lcd de la un calculator de buzunar sau de la un ceas de mana sau alte treburi ce oscileaza pe un anumit quartz de tact. Sa iti dau un sfat:

cauta aparatul asta (electromagnetica):

telefon-cu-disc.jpg

vezi ca inauntru la baza disculului ai o bobina cam de 8-10 cm (in spatele gaurilor din carcasa), pune-o intre baza si emitor tranz. de la mijlocul ei dute la etajul 2 (bobina dreptunghiulara) si redu din numarul de spire la etajul 2 (bobina dreptunghiulara) si foloseste ultima spirala ca antena (ghid de unda indreapta tubul de cupru si vezi sa fie gol pe interior) alimenteaza incepand cu 9-12V + generatorul de Kv/ms

P.S: nu folosi faza/nul sau impamantare la oscilator (nulul la trafuri se duce direct la sursa in cazul emp) orice dispozitiv emp se descarca inapoi in NUL sau MASA daca nu este proiectat impotriva acestui lucru si iti poate face varza contoarul electric sau sa nu aiba rezultat, foloseste baterii , acumulatori de 9-12v sau mai mult leaga-le cum vrei sa obtii un voltaj si amperaj optim impreuna cu generatorul de Kv care poate sa fie si piezo ( generatorul Kv poate fi conectat la reteaua electrica dar sa aiaba un timp cat mai scurt de actiune).Foloseste ISIS impreuna cu un oscilator virtual tot din ISIS cand proiectezi montajul, nu iti va oferi date despre amperajul final dar iti va spune tensiunea si frecventa. O data ce stii frecventa vei putea interveni pe placile de baza dee la mai multe aparate.Ceausescu ardea aparatele de radio ale romanilor care ascultau europa libera cu astfel de montaje Nu vand si nici nu realizez asemenea aparate ofer doar ajutor pentru electronistii amatori care vor sa invete ceva.

P.S1: Condensatorii aia de picofarazi sau ce mai sunt nu conduc Kv :D tranzistorul dupa cum arata este de la un bloc de putere, redresor sau un regulator pune schema te rog aici pe forum :D..aaa si rezistentele nu au W :D :D :D

Edited by vanish
Link to comment
Share on other sites

Moama VANISH da ti-a trebuit mult sa gasesti aceasta inventie inovatoare despre EMP ....Pacat ca am sters filmuletele de la mine de pe canal (hackgames) ca iti aratam cum arata EMP....nu stiu ce inventii ai gasit tu acolo cu una si alta dar cu fregventa ai dreptate ca asa ceva trebuie cumva acordate la o anumita fregventa pentru a lucra si a ataca aparatele...daca nu. cred ca stii ca daca nu e acordata bine bobina si anume grosime,lungime nr de spire treanzistorul se va incinge si in final se va arde....

Cine e interesat de EMP am manualele(in italiana ) cu toate schemele, detaliile si imaginile explicative despre cum sa faceti EMP pentru stiti voi mai bine pentru ce:D

Edited by eulucifer
Link to comment
Share on other sites

Moama VANISH da ti-a trebuit mult sa gasesti aceasta inventie inovatoare despre EMP ....Pacat ca am sters filmuletele de la mine de pe canal (hackgames) ca iti aratam cum arata EMP....nu stiu ce inventii ai gasit tu acolo cu una si alta dar cu fregventa ai dreptate ca asa ceva trebuie cumva acordate la o anumita fregventa pentru a lucra si a ataca aparatele...daca nu. cred ca stii ca daca nu e acordata bine bobina si anume grosime,lungime nr de spire treanzistorul se va incinge si in final se va arde....

Cine e interesat de EMP am manualele(in italiana ) cu toate schemele, detaliile si imaginile explicative despre cum sa faceti EMP pentru stiti voi mai bine pentru ce:D

frate daca tot ai toate de ce nu iti faci tu un aparat ? intr o luna te imbogatesti daca merge dar sti foarte bine ca nu mai functioneaza pe aparatele astea noi ;) iti zic eu ca daca aveai toate schemele alea iti faceai singur aparatu nu mai dadeai la nimeni. singuru mod ca sa faci ceva la aparate este sa ai cheia de impulsuri si codu secret al aparatului . fiecare bar care are aparate au si un cod . atunci cand pulseaza cu cheia trebuie sa ai si codu ala. e singura metoda sa le pacalesti ;)

Link to comment
Share on other sites

frate daca tot ai toate de ce nu iti faci tu un aparat ? intr o luna te imbogatesti daca merge dar sti foarte bine ca nu mai functioneaza pe aparatele astea noi ;) iti zic eu ca daca aveai toate schemele alea iti faceai singur aparatu nu mai dadeai la nimeni. singuru mod ca sa faci ceva la aparate este sa ai cheia de impulsuri si codu secret al aparatului . fiecare bar care are aparate au si un cod . atunci cand pulseaza cu cheia trebuie sa ai si codu ala. e singura metoda sa le pacalesti ;)

corect ! dar .. sunt multe aparate vechi care se pot baga in control test mode, nu toti au trecut la noile platforme bazate pe cheie rfid (10% din aparatele din tara au o astfel de cheie), oricum kostasalexis o sa iti dau ceva pe PM cand o sa am timp si locatia unde sa fac un test, sa te uiti privind ce ai zis tu de noile aparate :D. Versiunea 2008 -2009 se reseta cu piezo de la bricheta bagat in cheia de impuls... crezi ca s-au schimbat multe de atunci?

cine vinde asa ceva pe internet cred ca este mare tzapar si nu se deplaseaza in tara sa faca proba sub nici o forma, cine se bazeaza se deplaseaza pentru ca stie ca face bani, noi nu suntem prosti sa nu platim persoanele care ne aduc castiguri !

Edited by vanish
Link to comment
Share on other sites

da voi chiar ati pus botu ca va dau manualele.))))

Spre norocul meu am facut asa ceva dar mai astept niste chestii de rezolvat pana atunci o mai ard di eu pe aici sa mai treaca timpu cine doreste sa vada live la mn pe web sa ma caute ....;))

Oricum e greu pentru unii sa o realizeze asa ceva asa ca lasati...

Link to comment
Share on other sites

da voi chiar ati pus botu ca va dau manualele.))))

Spre norocul meu am facut asa ceva dar mai astept niste chestii de rezolvat pana atunci o mai ard di eu pe aici sa mai treaca timpu cine doreste sa vada live la mn pe web sa ma caute ....;))

Oricum e greu pentru unii sa o realizeze asa ceva asa ca lasati...

ok te credem pe cuvant. testeaza l pe un aparat de cafea si pune filmul aici sa vedem daca chiar functioneaza ;)

Link to comment
Share on other sites

Salut pe toata lumea,admini si moderatori.

Nu am mai intrat de mult pe acest forum pentru ca is plecat in alta tara.

Sper sa nu deranjez iar cu prezenta mea.

Ti se arde 555 pentru ca tu incerci sa il alimentezi cu 45 v fara

sa ii faci montajul de protectie de care sa iti duca acea alimentare de curent.

Nu 555 e EMP-ul ci bobina si alte piese...555 are rol de a face sa pulseze ...

Acum is prin germania am fost si prin belgia olanda ...sincer

sau dus visele alea ca voi face si voi drege la aparate cu jammerele astea.

Am dat si am facut ceva banisori la alceva dar foarte putini ca la ce am dat sant foarte rare.

Pe parcursul cat am alergat sa fac probe bani etc usor usor sa

cam dus gandul ca voi iesi din gaura cu ajutorul jammerelor.

Pentru ca pe pacanele nu merge cel putin a mea..mai ales aici in germania nu a mers si nu merge pe aparate.

Am cumparat si aparat de pacanele sa lucrez pe el si fara nici un rezultat.

Poate o fi ceva dar cine are in nici un caz nu va veni aici sa strige in gura mare ce are .

De mers merge dar nu pe orice si oriunde ..e mult de alergat si bani de investit.Cu o sarma si cinci sase piese nu se poate face chiar asa de usor bani pentru ca nu e asa de usor precum pare si se vorbeste.

Ca daca era asa de simplu atunci cel ce a inventat jucaria nu era el asa de prost sa ii dea drumu pe net ci o tinea pentru el ...

Edited by eulucifer
Link to comment
Share on other sites

Pentru testarea vulnerabilitatilor la aparate sunt oamenii in drept care is autorizati in a face asa ceva nu unul ca tine care o arde cu vrajeala de asta pe net ca,,cica domle testez vulnerabilitatile la aparate,, si pleci cu vreo 30 de mil in buzunar asaa de test.

Si inca ceva am vazut pe net si anume pe youtube filmulete cu asa ceva si stiu multe despre ele si despre aparate acceptoare tc ...stati la un loc cu prostiile astea ca nu mai merge cum mergea la inceput pentru ca accpetoarele au fost modificate tehnis si anume li sa bagat alte tipuri de citire a bancnotelor si ca sa va zic asa pe scurt..nu mai sunt setate pe PULS in marea majoritate,ci is setate pe SSP.

Interesati-va si vedeti ce inseamna si dupa aia o va treaca dorul de a mai testa ,,vulnerabilitatile,,

Sa nu testeze baietii veseli la voi sa vada ce coaste aveti vulnerabile...un sfat asa prieteneste...

daca o luati in nume de rau imi cer scuze

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...