Jump to content
YO9CWD

Electromagnetic pulse EM

Recommended Posts

salutare, sunt cam nou pe aici ..asa ca bine v-am gasit.

studiez de ceva timp problema asta si nu am reusit sa pun pe picioare nimic, doar un mic montaj care sa oscileze dar nu este suficient de puternic(e montajul cu ne555 si un IRF840).

de putin timp am pus mana pe o schema care seamana f mult cu cea a lui DeDu .dar din pacate nu prea face nimic adica transistorul nu incepe sa oscileze(cam asta ar fi ideea sa aduci respectivul tranzistor in autooscilare)

daca tot e pe impartasit impresii si vreau sa cer si eu niste lamuriri :

schema care o am eu implica un tranzistor 2sc2078 si niste condensator de 47pico.

astept niste mici lamuriri pentru ca asta e cam tot ce am gasit eu pana acum.

ah...ca uitasem...din cate am inteles frecventa montajului se da din cei 2-3 sau mai multi condensatori inseriati cu ''bobina subtire''...is it so ?

Edited by zamashin
Link to comment
Share on other sites

salutare, sunt cam nou pe aici ..asa ca bine v-am gasit.

studiez de ceva timp problema asta si nu am reusit sa pun pe picioare nimic, doar un mic montaj care sa oscileze dar nu este suficient de puternic(e montajul cu ne555 si un IRF840).

de putin timp am pus mana pe o schema care seamana f mult cu cea a lui DeDu .dar din pacate nu prea face nimic adica transistorul nu incepe sa oscileze(cam asta ar fi ideea sa aduci respectivul tranzistor in autooscilare)

daca tot e pe impartasit impresii si vreau sa cer si eu niste lamuriri :

schema care o am eu implica un tranzistor 2sc2078 si niste condensator de 47pico.

astept niste mici lamuriri pentru ca asta e cam tot ce am gasit eu pana acum.

ah...ca uitasem...din cate am inteles frecventa montajului se da din cei 2-3 sau mai multi condensatori inseriati cu ''bobina subtire''...is it so ?

Nu stiu exact ce schema ai,dar ca sa intre in oscilatie,si sa scoata destule armonici ca sa bruieze,ai nevoie de un semnal in baza tranzistorului care sa fluctueze......baga un microfon piezo,din alea miniatura,si sa vezi ce fluctuatii dupa aia,si nu trebuie decit sa sufli in el,sau in zona lui sa fie zgomot ca sa-l excite un pic.

Link to comment
Share on other sites

Salut prieteni....din pacate am revenit printre cei vii dupa o moarte clinica.Dupa cum ati vazut si la dedu care la-m rugat eu sa puna linkul cu video meu de pe youtube,am reusit acea schema si anume schema pentru telecomand aia jammer.

Ce sa va zic decat ca am reusit sa fac montajul iam dat si lui @dedu si @zamashin acum sper sa reuseasca si ei montajul

Aici aveti video cu ce am relizat eu si cu dovezile de proba direct pe aparate.Filmuletele is facute inainte de finisarea montajului pentru ca din montaj lipsea ceva si de asta nu mergea la toate aparatele.

Acum merge ok si urmeaza sa ii aduc unele inbunatatiri si anume afisaj electronic si telecomanda pentru a lucra cu ea de la distanta si anume sa o pun intrun pachet de tigari --pachetu pe aparat si cineva de la masa sa dea clicuri s abage in aparat

sau eu stand cu mana in buzunar dau clicuri din telecomanda.

Dar toate astea sant in stadiul de proba,urmeaza sa fie puse in practica cad de curand.

E.M.P.Slot Jammer ando Romania (hackgames) - YouTube

Sper sa nu deranjeze pe nimeni ca aduc dovezi cu ceva care ii invata la asa zisul ,,rau,,de care luam de la cei rai

Edited by hackgames
Link to comment
Share on other sites

@eterNo@... daca zic ce imi iese la afacerea asta.Pentru ce ma-m chinuit atatea luni ca sa o fac si pentru ce?... ca sa va dau voua pe degeaba care numai moca va place si sa va milogiti,plus de asta dupa ce vi se da nu mai bagati lumea in seama si nici maca nu salutati omu sti cum e bine ca va-ti vazut saci in caruta.

Va zic eu si va garantez asa doar pentru cunostinta voastra ca merg asa ceva si anume aceste jammere dar trebuie sa fi si putin baiat destept sa dai cu ea ca pana la urma o faci dar greul e pe teren ca trebuie sa fii bazat pe tine si pana la urma pe pumn ca intri in viata interlopa cu tot felu de oameni si nu multi fatalai au curaj sa scoata capu din fata calculatorului undeee is foarte smecheri, dar fata in fata au pantalonii uzi in fazta.

Cand cautam date si informatii stiati sa ma criticati ca fac electronica de ras acu cand am reusit sa o fac toti vreti sa va zic.

Unii de aici stiu dar daca is baieti destepti sa isi tina gura tot ei au de castigat daca se apuca sa zica is fraeri pentru ca nu se merita.(si cred ca stie acea persoana ca la el ma adresez..pentru ca e putin suparat pe mine ca nu iam trimis o bobina gata facuta..dupa ce ca iam dat mura in gura mai vroia si o bobina sa io fac sa io trimit ...de parca am vreo obligatie....dar ma rog sa fie sanatos si daca spune la lume sa spuna cu cea mai mare placere ca nu castiga si nu pierde nimic)

O sa se convinga dupa ce o sa dea si la unu si la altu schema si o sa vada dupa aia ca nici macar salut no sa li se mai zica dupa ce au fost baieti buni si le-a dat o mana de ajutor sa faca un ban.

Nu se merita sa dai degeba la niste oameni care is niste parsivi.

Si ca sa nu ma mai deranjati cu privatele vreau sa va zic asa prieteneste ca nu dau schema decat pe bani.

Sper sa nu se supere adminii dar vreau sa ii lamuresc pe mocangii ca eu NU am venit pe forumul asta sa vand ceva sau chestii de astea am venit asa sa fac schimb de idei sa facem ceva dar unii si marea majoritatea sant niste mocangii si fara bun simt de acea cei care vor schema costa 1000 de euro si o telecomanda gata facuta pentru toate aparatele(lumina rosie verde si albastra ) 500 de euro.

Daca nu aveti bani(cea ce cred ca nu o sa aveti asa suma pentru ca nu va permiteti de asta atarnati pe la unu si pe la altu poate cade ceva) nu va mai deranjati sa ma deranjati.

Imi cer inca o data scuze daca am jicnit pe cineva si respect la baietasi si admini.

Asa ca prietenas ma gasiti la piata mare cu bujor dau la pacanele :)))))))))))0

http://www.youtube.com/watch?v=twaRF6SdwhQ&feature=channel&list=UL

:)):)) :))

Edited by hackgames
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...