Jump to content
4n4rchyl04d3r

Challenge

Recommended Posts

Puteti da defapt :)) dar oricum nu prea stricati nimik ... nu afectati cu nimika :) ca trece netu pe Stocklom si tot n-ati facut nimik ... metoda de trecerea pe serverele de Stockolm in general se foloseste o data la 2 saptamani , cand se face upgrade si se verifica .... asa ca go on :) dar oricum nu merita :))

Link to comment
Share on other sites

La ce tzevi au aia de la erdeesh... in orice orash.. tu cu un amarat de 512kb/s imaginari, sau fiberlink pentru norocoshii care au evoluat la asha ceva... chiar n-ai ce sa le faci.. mai bine-tzi dai ping singur la interval de 0.0000000000000000000001 secunde, ca e la fel...

Shi sincer.. shi asha e de tot rahatu`.. pica shi singur, nu trebuie "ajutat" ;)

Voting for: CLOSE TOPIC--THIS SUX :)

Link to comment
Share on other sites

Mi`l dai 5 minute pe unchiu`tu te rog? :)

Da` nu mi`ar pune shi mie dumnezo mana in cap, sa am shi io o ruda la RDS sa-mi lase tzeava la maxim... :)

Au servicii proaste.. cel putzin in Arad.. Adica.. am sunat 3 zile consecutiv, ca aveam net 2 minute.. pica cu orele.. dar..daca scoteam modemu` din priza, shi`l bagam inapoi.. mai aveam 2 minute de vis.... shi am sunat, am facut scandal.. shi in final, tot ce o trebuit o fost 2 minute, dupa care m-or sunat ei, ca cica.. sunt probleme cu IP`urile in zona aia, ca tocmai s-au schimbat, shi abureli.. aveam acelashi IP de cand mi l`au schimbat prima data (ca cica e dinamic acuma)... asta inseamna vreo 3 luni...

Sau... faza cu service`u... Veniiiim.. da`... vezi sa nu.. o sa ai prunci shi tot asha o sa ramana.. mori langa computer... Dar..repet.. in Arad.. nu shtiu cum e in rest...

Link to comment
Share on other sites

Numa prostii zici ba tehnologie din europa de vest ... in Romania *NU* exista nici un ISP la standardele din afara ... in afara din cate stiu cablurile sunt prin pamant, la noi atarna pe stalpi .. la fiecare ploaie mai serioasa cade netu .. transferu e de kkt la banii care-i dam ... deci nu mai veniti cu abureli. Vrei net ? Dute in afara si vezi net si ce preturi au ... sau uita-te pe siteurile ISP-urilor din afara

ROMANIA SUCKS la capitolul internet ... si daca este un ISP ca lumea in RO (ceea ce nu prea cred, da sa o luam prin absurd) la net bun te pun sa platesti cat ptr abonamentu la un reseller.

Link to comment
Share on other sites

Scarto wrote: in afara din cate stiu cablurile sunt prin pamant, la noi atarna pe stalpi .. la fiecare ploaie mai serioasa cade netu ..

Hai sa-tzi zic o faza faina... Shtii ca dupa intrarea in UE sunt obligatzi sa faca toate cablajele prin pamant?.. Adica vor disparea stalpii :) .. Imagineaza-tzi ce fain or sa arate straziile, ca trebuie sa le gaureasca pe toate, sa mute cablurile sub asfalt.

Acuma, adevarul e ca la 9 USD cat dam pe un amarat de abonament de RDS, bun e netu`, da-l incolo... Mai calumea, zic eu, e UPC Astral, dar acolo un abonament e de 56 EUR... Am studiat problema shi am renuntzat la idee imediat dupa ce-am vazut pretzurile... :)

Link to comment
Share on other sites

in Arad mare parte din cablurile RDS-ului sunt deja prin pamant. Toata zona centrala si pe strazile care au fost reparate de curand s-au bagat pe sub trotuar. Referitor la calitatea serviciului oferit eu zic ca de castigat are doar utilizatorul privind raportul pret/calitate. Vreau sa-mi spuneti daca stiti in europa un abonament mai ieftin unde primiti trafic nelimitat si banda cat de cat decenta (sa nu mai spun de minutele gratuit de telefonie). Cam mult offtopic, oricum nu merita sa incerci sa floodezi un ISP (indiferent care ar fi acesta - nu ma refer la retelelel de cartier). Au mai fost si prin Arad flooderi, unii au ajuns vedete (cred ca stiti de tipul care "cica" a spart servere de la NASA).

Link to comment
Share on other sites

bass-ty:

De-acord.. centrul, shi unele strazi laterale, in sensul ca.. tocmai s-au pavat, ce le era sa bage cablaraiele pe sub pavaj?.. dar hai cu o strada mai in spate de centru`.. noah... shi alea trebuie bagate pe sub pamant ;)

Da.. shtiu.. aia ziceam shi eu.. la 9 USD pe luna plus minutele... e decent.. e ok.. shi daca chiar ai probleme, shi suni shi faci scandal, tot se rezolva relativ repede... Plus ca dupa ce va intra fiberlinku`.. cum majoritatea aradului e pe RDS... un film o sa-tzi vina jos in 10 minute, shi in rest.. vreo 100kb/s... din ce mi-au povestit norocoshii care au deja Fiber... :@

Link to comment
Share on other sites

Uitati-va si voi oleac pe la fastweb si alti provideri din afara ... ce ofer si ce pret. Si apoi faceti o comparatie si vedeti daca e "asa bun netu la 9 $". Vorbeam acu ceva vreme care dadea 10 $ si avea 1 mbps .. unu de prin US ... si lista poate continua. In fine .. fiecare isi apara ce are .. unchi, matuse, veri pe RDS sau pe unde o fi

<+******> here, it's $45 for 8 Mbps

Link to comment
Share on other sites

Eu n-am nimic.. lol :)

Da mai.. uite.. shi mie mi-ar conveni sa stau in state, shi sa dau $50 de dolari pe net.. cand am $2500-$3000 salar... shi atunci poate sa vina shi cu 1 mbps, ca tot imi convine.. da sa dau 56 de euro.. care vine vreo.. cat.. 1.800.000 sa zicem... dintr`un salar de.. hai sa zicem 6-7 milioane.. chiar.. nu`mi pica bine :)

Normal ca in state is servicii, ca aia nu stau in corcodush ca noi :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

Heh. La felul in care s-a raspuns la "challenge" si la felul in care se prezinta acesta totul se muta la offtopic. Nu cred ca ar fi indicat sa mai cereti flood pe aici :)

Link to comment
Share on other sites

virusz wrote: lol, pai normal, dak unchiu lucreaza la RDS si tie iti vine netu' pe teava cu 10 mega, normal ca esti anti anti rds :D, gandestete la miile care au un net de 2 lei...

eu nu am nimic cu rds-u..nici pro nici anti.. :D, oricum nu e buna propunerea....

:D bine,bine...unchiu nu lucreaza la rds 1, 2 modemu e cacat,3 MERSI pf bafta :D

Link to comment
Share on other sites

4n4rchyl04d3r de eram admin iti dadeam ban direct!, tu nici nu ai citi regulile... ia baga o citeala inainte sa vina banu' :D...ce e cu atata post-hunting, tu nu stii sa scrii intr-un singur post? ... ia ma baiete treci pe la reguli ca vine mosh craciun cu furculitza si te intzeapa!

Cat despre postul asta:

lol, pai normal, dak unchiu lucreaza la RDS si tie iti vine netu' pe teava cu 10 mega, normal ca esti anti anti rds Very Happy, gandestete la miile care au un net de 2 lei...

eu nu am nimic cu rds-u..nici pro nici anti.. Very Happy, oricum nu e buna propunerea....

Very Happy bine,bine...unchiu nu lucreaza la rds 1, 2 modemu e cacat,3 MERSI pf bafta

nu vorbeam cu tine, ce te bagi?...

hai bafta!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...