Jump to content
black01

Se caută IT-işti români pentru Franţa, pe salarii de minim 2.000 euro

Recommended Posts

(poate intereseaza pe cineva)

Se caut? IT-i?ti români pentru Fran?a, pe salarii de minim 2.000 euro

Agen?ia Na?ional? pentru Ocuparea For?ei de Munc? (ANOFM) organizeaz? o selec?ie pentru ocuparea a 20 de posturi în domeniul IT în Fran?a.

Salariul oferit este de 25.000-35.000 euro brut pe an, iar timpul de lucru este de 39 de ore pe s?pt?mân?.

Posturile scoase la concurs sunt pentru 10 dezvoltatori WEB PHP ?i 10 dezvoltatori Java.

Candida?ii trebuie s? aib? vârsta cuprins? între 28-35 de ani, cuno?tin?e bune ?i foarte bune de limba francez? ?i o experien?? profesional? de 4-5 ani.

Angajarea se face pe durat? nedeterminat?, cu o perioad? de prob? de dou? luni, care poate fi prelungit? cu înc? dou? luni.

Salariul oferit este de 25.000-35.000 euro brut pe an, iar timpul de lucru este de 39 de ore pe s?pt?mân?.

Selec?ia se va desf??ura în conformitate cu prevederile Acordului Bilateral încheiat între Guvernul României ?i Guvernul Republicii Franceze privind schimbul de stagiari.

Solicitan?ii declara?i admi?i dup? etapa de selec?ie a CV-urilor, realizat? de reprezentan?a Oficiului Francez Pentru Imigrare ?i Integrare (OFII) ?i ANOFM, vor participa la un interviu cu angajatorul sau cu un reprezentant al Oficiului Francez pentru Imigrare ?i Integrare (OFII).

Persoanele interesate î?i pot trimite CV-ul la adresa de e-mail dmm@anofm.ro, pân? pe data de 15 februarie 2012.

sursa: REALITATEA.NET

Link to comment
Share on other sites

Asta mi se pare stupid, se folosesc anumite sabloane tampite gen sa ai 30 de ani cand varsta nu iti garanteaza cunostiintele si poti sa pierzi din cauza ca unul e mai batran ca tine si are experienta in a face chestii basic si de cacat(programatorii care fac site-urile unde dati voi cu havji)!

Link to comment
Share on other sites

benny, cu varsta asa e, nu trebuie sa ai 1000 de ani sa acumulezi anumite informatii;

stiu pe cineva care a fst in franta la un curs de specializare si le taiau aia netu dupa 16.00, si romanu mare hacer ce e el, le dadea peste cap serverele la aia si se plandeau oamenii a 2 zi, si il chema pe unu si pe altu sa vada care e problema;

la ei fiecare stie cate o chestie si numai atat, la noi omu stie de toate....poate daia vrea sa si io de la noi si tara oameni buni....

Link to comment
Share on other sites

benny, cu varsta asa e, nu trebuie sa ai 1000 de ani sa acumulezi anumite informatii;

stiu pe cineva care a fst in franta la un curs de specializare si le taiau aia netu dupa 16.00, si romanu mare hacer ce e el, le dadea peste cap serverele la aia si se plandeau oamenii a 2 zi, si il chema pe unu si pe altu sa vada care e problema;

la ei fiecare stie cate o chestie si numai atat, la noi omu stie de toate....poate daia vrea sa si io de la noi si tara oameni buni....

la noi sarmale este ?

raportul cerinte / salariu mi se pare mult prea dezavantajos pentru un programator in asa o tara.

Edited by black_death_c4t
Link to comment
Share on other sites

la noi sarmale este ?

raportul cerinte / salariu mi se pare mult prea dezavantajos pentru un programator in asa o tara.

minim de la 2000, poate ajunge la 5000...depinde, nu s-a specificat....in romania un programator web php nu cred ca ajunge la 2000 E pe luna.

*** acela era un ex de ce pot face romanii (si app: imi plac sarmalele :)) )

Link to comment
Share on other sites

discutiile astea despre salariile de afara nu sunt asa simpliste. conteaza daca suma aia de X euro e salariul net/brut, conteaza formalitatile, ce fel de contract este (daca esti angajat la o filiala din romania desi lucrezi in franta spre exemplu), conteaza cat costa o chirie acolo si in general care este costul vietii, daca scazi chiria din salariu si ramai cu mai putin decat un salariu in Romania atunci conteaza si alti factori care te determina sau nu sa pleci afara.

Link to comment
Share on other sites

benny, cu varsta asa e, nu trebuie sa ai 1000 de ani sa acumulezi anumite informatii;

stiu pe cineva care a fst in franta la un curs de specializare si le taiau aia netu dupa 16.00, si romanu mare hacer ce e el, le dadea peste cap serverele la aia si se plandeau oamenii a 2 zi, si il chema pe unu si pe altu sa vada care e problema;

la ei fiecare stie cate o chestie si numai atat, la noi omu stie de toate....poate daia vrea sa si io de la noi si tara oameni buni....

da cu zici la iei si cam peste tot in europa toti stiu sa faca o meserie exact si numai meseria cutare alceva nu stiu ,corect la noi rominul stie toate (asa crede multi :)) )dar nici una nu o face buna.

Link to comment
Share on other sites

da neox....da mai bine sa sti mai multe (cu cat gestionezi mai multe informatii, logic - poate sa apare si mai multe esecuri) decat sa sti 1 si buna.....acum nu vreau sa exagerez, dar presupun ca nu chemi pe un vecin la tine in casa sa-ti bata un cui sa prinzi un tablou...sau ceva de genul?!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...