Jump to content
sync

La muncă, bă, nu la spart parole!

Recommended Posts

Da dar eu mai bine lucrez in conditii bune la birou. Daca respect pauzele de 10 minute / ora de la ecran si fac putina miscare e totul super ok. Informatician e cel mai ok. Cu tractorul... praf... mi se pare ca si sanatatea are de suferit. Oricum... nu cred ca ar trebui sa vedem foarte sigure slujbele astea, pentru ca le poate face oricine. Ca rezerva ? CLAR ! pana gasesti ceva in informatica mi se pare ok si sa dai la lopata sau sa imparti pliante. Nu e rusine sa muncesti ! Dar daca poti sa muncesti ceva mai bun de ce nu ? Bafta !

Link to comment
Share on other sites

Da ionutcristea, un exemplu bun pentru tinerii de azi care traiesc pe banii parintilor.

Si ca tot suntem pe un forum de IT, e "pa trend" ca toti studentii de la info sa se astepte la salarii de miliarde fara sa munceasca nimic. Nu e asa, viata nu e chiar asa usoara nici in IT. Puneti mana si invatati, exista atatea carti si tutoriale care asteapta sa fie citite, va pierdeti atat de mult timp cu seriale de cacat si nu va ganditi la viitorul vostru. Ar fi pacat sa ajungeti cu picioarele pe pamand cand va fi prea tarziu.

Daca ti-as spune ca am 15 ani m-ai crede?

In plus nu ca ma laud, insa la invatatura dau clasa la o gramada de oraseni care habar nu au cu ce se mananca viata.

Si partea tare e ca atunci knd ajung seara acasa sunt mort de oboseala insa tot castig cateva minute online.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...