Jump to content
XmLmX2

O prezentare..

Recommended Posts

Stau pe RST de ceva vreme si m-am gandit ca e momentul sa ies si eu "la lumina". Am citit diverse articole si am observat o chestie foarte interesanta in legatura cu acest forum. Desi sunt multi tampiti prezenti, pustani care vor sa ajunga hackarasi, sunt si destui baieti cu capul pe umeri, care m-au impresionat prin modul de gandire. Cand citeam la inceput forumul, vedeam cum diversi foloseau un limbaj d-asta.. mai vulgar, sa zic asa si ma gandeam "ce dracu' ma?". Acum am observat ca la capitolul securitate si in special hacking (70% dintre nou veniti asta cauta, zic eu) limita de limbaj doar incurajeaza prostii la rau. Parca il scutura mai bine cand il troglodesti putin si ii dai un sut in cur online. Dar lasand asta, nu o sa dezbat eu acum cine stie ce teorii si filozofii, cel putin nu in topicul asta.

Numele real e Marius, fac 20 de ani anu' asta si sunt la o facultate de informatica. Nu am cine stie ce cunostinte, stiu putin din C, C++, PHP, MySQL, HTML si CSS. Ideea principala pentru care stau aici si postez in acest moment o reprezinta dezvoltarea cunostintelor. Nu vreau sa ajung "hacker", dar vreau sa invat cam tot ce se poate despre securitatea Web.

Astea fiind spuse, va salut si sper sa auzim doar de bine!

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru urari. daNNy, sunt anul I, abia am trecut de primul semestru, am facut mai mult programare C/C++, putina structura generala a calculatoarelor si matematica. Vad ca pe semestru' doi se axeaza mai mult pe matematica.. Si din ce stiu eu, programare web voi face in anul II, iar in anul trei incepem grafica..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...