Jump to content

Recommended Posts

eu am gasit multe care merg....adica care poti sa te imbogateste peste noate....gen Licitatii cu pret redus! LicitatiiBune.ro | Licitatii Bune ? sau pt gold member pt garena ...dar nu am cardu eligibil pt tranzactii online :)) .. si nu pot sa fac nimic...oricum incercati cu licitatiibune....acolo castigi orice ...

EDIT:merge ca am facut...ms mult ...genial....dar care sunt consecintele daca te prind?...

Nu prea mi se pare convenabil ceea ce ai gasit tu, pt ca , sa zicem ca castigi licitatia da ? pe ce adresa trimite coletu? si pe ce nume ca sa il poata ridica ? aici e problema, nume fals nu poti pune, pt ca nu mai poti ridica coletu, iar adresa falsa nu poti ca nu iti vine coletu, cel mai bine e sa folositi asta pentru site-uri de plati care iti da produsul imediat dupa ce faci plata, aici ma refer la scripturi, teme .etc.

Exemplu de ceea ce ai dat tu merge pe site-uri ger ebuy, sau site-uri similare unde au mii de clienzi pe zii, acolo nu s-ar mai prinde ca nu ai platit cat trebuie pentru ca au comenzi imense si verificarea banilor nu o mai fac.

Link to comment
Share on other sites

multumesc pt sfat...deci o sa las licitatiile :D ... dar asa in mare...care e riscul daca te prinde ? ...la obiecte pana in 100 de euro ? ... o amenda sau ? .. ca eu am gasit sa fac euro pe sapt cred ca 5000 :)) .... sa vand ce cumpar...dar nu stiu care imi e riscul

Link to comment
Share on other sites

O sa iti dam rep power cand o sa dai site-urile promise... cu book's.

Daca tot faci ceva fa pana la capat.. nu ne tine in suspans.

Am zis ca o cat de curand o sa vin cu o lista de site-uri.

Tibilax

Este foarte riscant, pedeapsa tine de codul penal, ca inselaciune, fals, uz de fals, si se pedepseste ca atare, adica , ori puscarie, ori doar dosar penal, ori amenda penala, instanta va decide, depinde de paguba produsa, ca o data ce ajungi acolo degeaba zici ca doar de 100 $ ai comandat, pt ei o sa infloreasca suma ca nu o poti dovedi. Bine asta e cam complicat, ca si pt ei e greu sa dovedeasca frauda, precum tu ai platit 1 cent pt un lucru anume, integi? ca si si logoul cum ca ai facut tranzactia prin paypall, poti spune si sa o susti pana la capat, ca atat s-a cerut pt acel produs, probabil o fi eroare de site de la ei, si tu ai platit, pt ca Tramper Data nu este un exploit, nu ai intrat la ei in server ca sa la-si o urma ca sa te prinda. Oricum e complicata situatia depinde cum ai produs infractiunea, daca o faci fara cap ... :) Si pe site-ul ala de licitatii nu mai incerca, ca nu merge, pt ca, cand se termina licitatia, va fi verificata suma cu siguranta, apoi va trimite acea suma userului care a pus produsu, si doar apoi iti va trimite ti-e produsul.

Ofer o lista mare de site-uri testate de mine unde merge faza cu Tramper Data, in schimb doresc un Istealer, curat, nedetectabil.

Edited by fimoza85
Link to comment
Share on other sites

Am zis ca o cat de curand o sa vin cu o lista de site-uri.

Tibilax

Este foarte riscant, pedeapsa tine de codul penal, ca inselaciune, fals, uz de fals, si se pedepseste ca atare, adica , ori puscarie, ori doar dosar penal, ori amenda penala, instanta va decide, depinde de paguba produsa, ca o data ce ajungi acolo degeaba zici ca doar de 100 $ ai comandat, pt ei o sa infloreasca suma ca nu o poti dovedi. Bine asta e cam complicat, ca si pt ei e greu sa dovedeasca frauda, precum tu ai platit 1 cent pt un lucru anume, integi? ca si si logoul cum ca ai facut tranzactia prin paypall, poti spune si sa o susti pana la capat, ca atat s-a cerut pt acel produs, probabil o fi eroare de site de la ei, si tu ai platit, pt ca Tramper Data nu este un exploit, nu ai intrat la ei in server ca sa la-si o urma ca sa te prinda. Oricum e complicata situatia depinde cum ai produs infractiunea, daca o faci fara cap ... :) Si pe site-ul ala de licitatii nu mai incerca, ca nu merge, pt ca, cand se termina licitatia, va fi verificata suma cu siguranta, apoi va trimite acea suma userului care a pus produsu, si doar apoi iti va trimite ti-e produsul.

Ofer o lista mare de site-uri testate de mine unde merge faza cu Tramper Data, in schimb doresc un Istealer, curat, nedetectabil.

da...dar cum pot sa imi ascund indentitatea...chiar daca isi dau seama sa nu ma poate localiza sa nu poata sa`mi faca nimic

Link to comment
Share on other sites

da...dar cum pot sa imi ascund indentitatea...chiar daca isi dau seama sa nu ma poate localiza sa nu poata sa`mi faca nimic

Tu nu intelegi ca te poate prinde? sa zicem ca ai castigat licitatia da ? cu`i ii trimite pachetu ? ( pt ca il trimite recomandat ) pe ce adresa ? ( pt ca trebuie o adresa ) intelegi? aici e riscul.

Iar in leg cu identitatea, nu te gandii la proxy ca is vrajeli ca daca se pun bine te prinde si cu proxy, cea mai buna varianta e cu un alt pc, de ex ai acces cu radmin, la o sala de net, te conectezi pe uncalculator, si faci licitatia, asta e cea mai buna varianta, parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

Tu nu intelegi ca te poate prinde? sa zicem ca ai castigat licitatia da ? cu`i ii trimite pachetu ? ( pt ca il trimite recomandat ) pe ce adresa ? ( pt ca trebuie o adresa ) intelegi? aici e riscul.

Iar in leg cu identitatea, nu te gandii la proxy ca is vrajeli ca daca se pun bine te prinde si cu proxy, cea mai buna varianta e cu un alt pc, de ex ai acces cu radmin, la o sala de net, te conectezi pe uncalculator, si faci licitatia, asta e cea mai buna varianta, parerea mea.

stai stai stai...eu nu ma refeream la licitatiile alea ...dale naibi...zic in general...sa zicem...cum e in tutorial fisierulmeu......cum imi ascund indentitatea sa mai fac fara sa ma prinda sau sa nu aiba cum sa stie cine a facut chiar daca vede ce sa intamplat?la asta m-am referit

Link to comment
Share on other sites

Ati rupt si voi pula...e plin internetul si rst de cacaturile astea(tamper data shit), pana acum ma asteptam la un script ceva...oricum e pacat ca nu merge la toate platile aceasta metoda, mi s-a intamplat sa vad doar un field cu o cheita la o plata, nu amount $$ si modifici tu, macar e bun de luat eBooks:))

Link to comment
Share on other sites

Buna idee

Si dupa ce faceti aceea "lista" o sa vedeti o gramada de fraieri de pe RST sau de pe net care au citit acest topic si au dat/vor da de site-urile la care merge Tamper, vei vedea ca o sa planga ca au de-aface cu politia.

Intelegeti si voi problema cea si cea mai mare e ca , cardul pe care e verificat PayPal are si el niste date VALIDE si nu FALSE.

Edited by DaLykes
Link to comment
Share on other sites

Si dupa ce faceti aceea "lista" o sa vedeti o gramada de fraieri de pe RST sau de pe net care au citit acest topic si au dat/vor da de site-urile la care merge Tamper, vei vedea ca o sa planga ca au de-aface cu politia.

Intelegeti si voi problema cea si cea mai mare e ca , cardul pe care e verificat PayPal are si el niste date VALIDE si nu FALSE.

Dc crezi ca nu mi-am dat inca lista ? :)

Link to comment
Share on other sites

Si dupa ce faceti aceea "lista" o sa vedeti o gramada de fraieri de pe RST sau de pe net care au citit acest topic si au dat/vor da de site-urile la care merge Tamper, vei vedea ca o sa planga ca au de-aface cu politia.

Intelegeti si voi problema cea si cea mai mare e ca , cardul pe care e verificat PayPal are si el niste date VALIDE si nu FALSE.

De ce spui asta? Ai fost prins si te-ai plans la mami? Pui de crevedia.

Dc crezi ca nu mi-am dat inca lista ? :)

Si daca pui lista, te aresteaza pe tine?

Sau sa inteleg ca ti-e frica ca numai poti sa-ti comanzi carti colorate?

Link to comment
Share on other sites

De ce spui asta? Ai fost prins si te-ai plans la mami? Pui de crevedia.

Si daca pui lista, te aresteaza pe tine?

Sau sa inteleg ca ti-e frica ca numai poti sa-ti comanzi carti colorate?

Nu dau lista frate ca e o lista importanta, la ca-ti nooby intra iti dai seama cat va mai merge? ca-si dau si aia seama nu-s tampiti, doua site-uri v-am dat, restu cautati frate, e suficienta vulnerabilitatea ca in rest trebuie sa cauti si tu, nu ti se ofera pe tava nimic, crezi ca lista mea de site-uri am gasit-o pe youtube ? nu, am cautat si eu si le-am salvat asa fa si tu atata timp cat exista google, nu e greu sa dai un search.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...