Jump to content
atty8989

care CMS sa aleg?

pt. a crea site de agentie de recrutare  

24 members have voted

  1. 1. pt. a crea site de agentie de recrutare

    • cms
      6
    • html,css,php
      18
    • flash
      1


Recommended Posts

Daca vrei sa te ajute hostingul in google, alege un hosting din romania, si ia ip dedicat.

PS:in anumite cazuri, des intalnit pe shared hosting te poate scadea in google hostingul!

PS2:nu recomand hostgator prin prisma experientei mele.... sunt atat de praf la securitate incat m-am trezit cu siteurile injectate toate!!! la Dreamhost la fel...si nu ma astept la altceva de la companiile ff mari care hosteaza la kg siteuri.

PS3:era sa uit pentru ce am deschis pagina:

"care cms aleg" -> gresit

"ce cms sa aleg" -> corect

sunt multe greseli pe aici, nu obisnuiesc sa corectez, dar chiar m-a zgariat la ureche asta.

Edited by Cheater
Link to comment
Share on other sites

Daca vrei sa te ajute hostingul in google, alege un hosting din romania, si ia ip dedicat.

PS:in anumite cazuri, des intalnit pe shared hosting te poate scadea in google hostingul!

PS2:nu recomand hostgator prin prisma experientei mele.... sunt atat de praf la securitate incat m-am trezit cu siteurile injectate toate!!! la Dreamhost la fel...si nu ma astept la altceva de la companiile ff mari care hosteaza la kg siteuri.

PS3:era sa uit pentru ce am deschis pagina:

"care cms aleg" -> gresit

"ce cms sa aleg" -> corect

sunt multe greseli pe aici, nu obisnuiesc sa corectez, dar chiar m-a zgariat la ureche asta.

De fapt e un mit, google nu te scade daca esti pe shared, te scade daca ip-ul respectiv a fost gasit cu orice fel de malware,

in jur de 60 de domenii pe gator1294.hostgator.com, toate cu pr de peste 2(cel mai mare are 5) si cel mai vechi e din 2010

Link to comment
Share on other sites

Nu e un mit, e vorba de fapt, de malware cum spui tu si siteurile cu continut explictit de pe acelasi ip, ai sanse mari sa le prinzi pe ambele pe un shared + la fel de mari si ip-ul sa fie in blacklist pt spam...

Legat de hostgator, ai mai mult noroc dc mine ce pot spune. Eu dupa aprox 6 luni, mi-am gasit sieurile cu toate php-urile injectate...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...